DOLAR32,2045% -0.08
EURO35,0283% 0.44
STERLIN41,2172% 0.22
FRANG35,6402% 0.97
ALTIN2.426,51% 0,21
BITCOIN68.434,081.373

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınav Tarihi Açıklandı

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınav yeri ve tarihi duyuruldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınav Tarihi Açıklandı

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle; Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınav Yönergesi’nin 15’inci maddesi hükmü doğrultusunda Başkanlığımız ile Gazi Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GAZİÖDM) işbirliğinde 24 Eylül 2022 tarihinde Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı yapılacaktır.

Sınav başvurularıyla ilgili duyuru ve ekleri, 07/07/2022 tarihi itibarıyla İl Müdürlüğümüz web sayfasında yayımlanacaktır.

Aday, https://tydbis.tarimorman.gov.tr/ adresi üzerinden “e-Devlet ile Giriş” butonundan e-Devlet şifresiyle giriş yaparak Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı başvurusu için formları doldurup sisteme kayıt olacaktır (Sistem kullanım kılavuzu https://tydbis.tarimorman.gov.tr/ internet adresinde yayımlanacak olup sistem bu tarihler arasında kullanıma açılacaktır.).

Başvuru yapacak adayların ekte yer alan Sınav Başvuru ve işleyiş takvimi doğrultusunda gerekli işlemlerini tamamlamaları halinde il müdürlüğü ve bakanlıkça onay verilecek olup, sistem üzerinden onaylama aşaması tamamlanacaktır. Adaylar başvurusunun onaylanıp onaylanmadığını kontrol etmeli başvurusu reddedilmiş ise sistemde görebileceği red gerekçesine göre aynı süreler içerisinde işlem yapmalıdır. Bu suretle sınava başvurusu kabul edilmiş olan adaylar sınav ücretini yatırmak suretiyle sınava girmeye hak kazanabileceklerdir.

İlgililere duyurulur.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü

YORUM YAP