DOLAR32,1840% 0.15
EURO35,0400% 0.16
STERLIN41,1345% 0.22
FRANG35,3050% 0.37
ALTIN2.425,69% -0,16
BITCOIN67.805,59-1.091

SOLOTÜRK Giresun Semalarında Nefes Kesti!

TEKNOFEST KARADENİZ festivali kapsamında Giresun’da gösteri uçuşu yapan Türk Hava Kuvvetleri (TSK) akrobasi timi SOLOTÜRK adeta nefesleri kesti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
SOLOTÜRK Giresun Semalarında Nefes Kesti!

Giresun Adası karşısındaki Botanik Bahçe’de kurulan SOLOTÜRK platformunun bulunduğu alanda toplanan kalabalık ve coşkulu vatandaş kitlesi, gösterileri büyük bir heyecanla takip etti.

SOLOTÜRK gösteri uçuşları 22 Temmuz Cuma günü saat 14.30’da başladı ve yaklaşık 30 dakika boyunca Giresunlulara unutamayacakları bir gün yaşattı.

Sadece Botanik Bahçesi’nde değil Giresun Kalesi, sahiller ve sahil yolu boyunca açık alanlar ile binaların balkonları ve çatıları, üst geçitler olmak üzere farklı alanlarda binlerce vatandaş, SOLOTÜRK uçağının nefes kesen akrobatik hareketlerini alkışlar içerisinde izledi.

Gösteriyi, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih Kacır ve il protokolüyle birlikte izleyen Valimiz Sayın Enver Ünlü; “Tek rakibi kendisi olan, Milletimizin cesur kanatları; metalle rüzgârın dansı, ekip ruhunun en güzel örneği SOLOTÜRK’ü gururla seyrettik. SOLOTÜRK, binlerce vatandaşımızın katılımı ve yoğun alkışlar arasında unutulmayacak bir uçuş gerçekleştirdi. Bu nefes kesen gösteri için tüm SOLOTÜRK ekibine teşekkür ediyoruz. Tekrar görüşmek ümidiyle” paylaşımında bulundu.

Botanik Bahçesi’ndeki platformdan gösteriyi izleyen Vali Ünlü, SOLOTÜRK görsellerinin yer aldığı sahne üzerinde Giresunlularla bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek “Medeniyetimizin değerlerini geleceğe taşıyacak güçlü ve aydınlık yarınların teminatı gençlerimizle gurur duyuyoruz. Bin yaşayın!” ifadelerini kullandı.

Giresun Botanik Bahçesi’ndeki SOLOTÜRK gösterisini; Vali Enver Ünlü, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih Kacır, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Kadir Aydın, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, il protokolü ve çok sayıda vatandaş izledi.

YORUM YAP