Şenlikoğlu’nun Miraç Kandili Mesajı « Bulancak Ajans

30 Eylül 2023 - 02:56
Şenlikoğlu’nun Miraç Kandili Mesajı
Son Güncelleme :

17 Şubat 2023 - 8:28

Başkan Şenlikoğlu mesajında; “Mübarek üç ayların içerisinde tövbe kapılarının sonuna kadar açıldığı, rahmet ve mağfiret gecelerinden biri olan Miraç Kandili’ne kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim kültürümüzde kandiller, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ve barışın, dayanışma ve muhabbetin özlemiyle tutuşan gönüllerin, ırmakların denizlere kavuşması gibi huzura erdikleri anlardır.” diyerek şöyle devam etti:

“Miraç, Peygamberimizin şahsında bütün insanlığın önüne açılmış sınırsız bir yükselme ufkudur. Bu gecede Miraç hadisesini sadece Yüce Peygamberimizin şahsına değil, bütün Müslümanlara yönelik bir müjde olarak görmeliyiz. Böylesine mübarek gün ve geceler birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz zaman dilimleridir. Özellikle ülkemizi derinden etkileyen depremden dolayı kardeşliğimizi, dayanışmamızı, maneviyatımızı en üst seviyeye çıkararak, Ramazan ayının müjdelendiği bu mübarek kandil gününü en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Giresunlu hemşehrilerimin ve tüm halkımızın Miraç Kandili’ni kutluyor, kandilin bütün insanlığa huzur getirmesini, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”