DOLAR32,8622% 0.11
EURO35,1894% -0.11
STERLIN41,6642% -0.13
FRANG36,8288% 0.01
ALTIN2.492,96% 0,13
BITCOIN64.798,01-0.584
reklam

Şenlikoğlu: “Osman Ağa Giresun’umuzun En Önemli Değeridir”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Milli Mücadele Kahramanı Milis Yarbay Osman Ağa’nın vefatının 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Şenlikoğlu: “Osman Ağa Giresun’umuzun En Önemli Değeridir”
reklam

Başkan Şenlikoğlu mesajında: “Yarbay Osman Ağa Giresun’da 42. ve 47. Gönüllü Alaylarını kurarak, vatan savunmasında etkin rol oynayan omuz omuza ölüme yürüyen Giresun Uşakları’nın da fedakârlıklarıyla bizlere gururla anlattığımız işgal edilemeyen bir şehir bırakmıştır.“ dedi.

Osman Ağa’nın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunda, Karadeniz’de Türk’ün var oluşunda ve Pontus hayallerinin sona ermesinde etkin rol oynayan ve 40 yaşında hayata veda eden, cesur, gözü pek, bir yiğit olduğunu anlatan Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“Osman Ağa ve Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan milletin var olma mücadelesi için kurdukları 42. ve 47. Gönüllü Alaylarla büyük bir destan yazmışlardır. Osman Ağa ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı’nda 6 bin Giresunlu milis ile birlikte cepheden cepheye süren eşsiz mücadeleleri sonucunda bugün işgal görmemiş bir şehirde Belediye Başkanı olarak görev yapmanın onurunu yaşıyorum. Bu toprak adına şehit düşmüş Osman Ağa ve kahraman dedelerimiz bizlerin onur madalyalarıdır. Şehrimizin ve kahraman alayların fedakarca bu memleketin geleceğinde ne kadar etkili olduklarını bu ülkeye anlatmalıyız. Millet yoluyla canıyla ve malıyla bedel ödeyen Osman Ağa ve toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.