Kasaplarda ve Et Reyonlarında Sıkı Denetim Sürüyor « Bulancak Ajans

7 Haziran 2023 - 13:35

Kasaplarda ve Et Reyonlarında Sıkı Denetim Sürüyor

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimlerinin koordinasyonuyla Ramazan ayı dolayısıyla şehir merkezindeki kasaplar ile marketlerin et reyonlarında…

Kasaplarda ve Et Reyonlarında Sıkı Denetim Sürüyor
Son Güncelleme :

30 Mart 2023 - 18:28

ve et ürünleri satışı yapan diğer işyerlerinde denetim gerçekleştirildi.

Vatandaşların sağlıklı ve kaliteli bir hizmet alması amacıyla düzenlenen denetimlerde birçok başlıkta kontroller yapıldı.

Sağlık ve hijyen açısından steril olması gereken yerlerin başında gelen et mamulleri satış alanlarında gerçekleştirilen denetimler kapsamında; ruhsat ve evrak kontrolünün yanı sıra etlerin son kullanma tarihleri, yetkili kesimhane mührünün olup olmadığı, etlerin muhafaza şartları ile renk ve koku konusunda et ürünlerinin kontrolü yapıldı.


Yürütülen denetimlerde işletmelere uyarılarda bulunan ekipler, kurallara uyulmaması durumunda cezai işlem uygulanacağı uyarısında bulundu.

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Yetkilileri, vatandaşların sağlıklı ve güven içerisinde ürünleri temin etmeleri amacıyla gerçekleştirilen denetimlerin belirli aralıklarda gerçekleştirileceğini bildirerek: “Hemşehrilerimizin standartlara uygun, sağlıklı ve kaliteli hizmete ulaşabilmesi için düzenli aralıklarla denetimlerimizi sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun.” açıklamasında bulundu.