DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.589,723.71
reklam

Rekreasyon alanları genişletiliyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Rekreasyon alanları genişletiliyor
reklam

Şehrimizin sahil yolu sınırları içerisinde bulunan rekreasyon alanları ile ilgili Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla birlikte çalışma başlatıldı.

Başkan Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, günümüzde ve gelecekte çocuklarımıza bırakabileceğimiz yeni hizmet alanları oluşturabilmek adına yola çıktıklarını belirterek: “Vatandaşlarımızın temiz havayla buluşabileceği, yürüyüş yapabileceği, oturup denizi seyredebileceği oturma alanları, sosyal mekânlar ve yürüyüş yolları artık bir gereklilik haline gelmiştir. Bu kapsamda; Aksu mahallemizdeki eski çöp sahası ve batısında kalan alanda, Batlama deresi bitişiği ile Gençlik Merkezi arasında kalanda, Cumhuriyet Parkı ile Hükümet Konağı arasında kalan alanda, Botanik Park ile doğusunda kalan alanda, Üç Kayalar Balıkçı Barınağı ile Emniyet Müdürlüğü karşısında kalan alanda dolgu amaçlı imar planı çalışmaları yapılabilmesi amacıyla imar planına esas gerekli tetkik çalışmalar başlatılmıştır. Ayrıca Batlama deresi ile Gençlik Merkezi arasında kalan alanda ve Cumhuriyet Parkı ile Hükümet Konağı arasında kalan alanda etüt çalışmaları devam etmektedir. Diğer alanlarda da imar planına esas Jeolojik ve Jeoteknik etüt raporu uygun bulunmuştur. Aksu çöp alanı ve batısında yer alan dolgu alanına ait teklif planlarımız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayına sunulmuş olup, kurum görüşleri sonucunda Bakanlık tarafından onaylanacaktır.” dedi.1

Başkan Şenlikoğlu, söz konusu kıyı dolgu alanlarının gelecek nesillerimize bir miras, halkın nefes alabileceği, insanların sosyal ve yeşil alan ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar olarak kalacağını belirterek: “Belediyemiz tarafından sürdürülen bütün çalışmalarımız, halkımızın bu anlamdaki ihtiyaçlarını karşılayacak yönde olması için var gücümüzle devam etmektedir.” diye konuştu.

 

2

YORUM YAP