Piraziz’den DOKAP’a Teşekkürler! « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 03:53

Piraziz’den DOKAP’a Teşekkürler!

Piraziz’den DOKAP’a Teşekkürler!
Son Güncelleme :

30 Temmuz 2020 - 13:05

Doğu Karadeniz Projesi  Kalkınma İdaresi Başkanlığınca, Piraziz 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulumuza  6 uygulama atölyesi kazandırıliyor.
“Yetenekli Çocuklar, Nitelikli İş Gücü, Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye” projesi protokolü, DOKAP Başkanı Yusuf Mengi ve Piraziz Kaymakamı Muhammed Üsame Soysal tarafından imzalanmıştı. Atılan imzalar ardından 2020 yılı içerisinde Tarım ve Robotik kodlama 3D atölyelerimizin yapımı başladı.
Piraziz ilçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Aydın, Piraziz Ziraat odası Başkanı Ünal Aşık,  Ak Parti ilçe Başkanı M. Esat Ayyıldız ve Okul Müdürü Atakan Koçhan öğrencilerimizin eğitim göreceği Tarım ve Robotik Kodlama 3D atölyelerinin yapımını yerinde inceledi
Okulumuzda uygulanacak 730 bin lira maliyetli, bir yıl sürecek proje kapsamında tarım, e-spor, robotik kodlama ve 3D tasarım, resim, müzik ve ahşap atölyeleri açılacak.
Ülkemizde ortaokul düzeyinde yapılan ilk çalışma olması nedeniyle DOKAP idaresine ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Haber: Giresun Haber Ajansı