Ordu Büyükşehir Tedbiri Üst Düzeyde Tutuyor « Bulancak Ajans

26 Eylül 2023 - 03:39

Ordu Büyükşehir Tedbiri Üst Düzeyde Tutuyor

Ordu Büyükşehir Tedbiri Üst Düzeyde Tutuyor
Son Güncelleme :

20 Mart 2020 - 10:23

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile Corona Virüs önlemleri kapsamında çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.
Ekipler, bir yandan kamu kurum ve kuruluşlarında dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ederken, bir yandan da halkın yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçlarında tedbirlerini artırdı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, tedbiri üst düzeyde tutmak gerektiğine dikkat çekerek, gerekmedikçe vatandaşların dışarı çıkmamalarını ve toplu taşıma araçlarını kullanmamalarını istedi.


“GEREKMEDİKÇE DIŞARI ÇIKMAYIN VE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULLANMAYIN”
Vatandaşların gerekmedikçe dışarı çıkmamalarını ve toplu taşıma araçlarını kullanmamalarını öneren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “Karantina süresinin artması ve daha sıkı tedbirlerin alınmasından sonra toplu taşıma araçlarımızın dezenfekte işlemlerine daha fazla hız vermeye çalışıyoruz. Sürekli olarak dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Dezenfekte işlemlerini tüm kamu kurum ve kuruluşlarında yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda içlerinin rahat olmasını diliyoruz ancak kendilerinden gerekmedikçe dışarı çıkmamalarını ve toplu taşıma araçlarını kullanmamalarını rica ediyoruz. Vatandaşlarımızın panik yapmaması ve hijyene önem vermesi gerekiyor. Tedbiri üst düzeyde tutmamızda fayda var” dedi.


Öte yandan Büyükşehir Belediyesinin titizlikle yürüttüğü dezenfekte çalışmalarını değerlendiren toplu taşıma şoförleri ve kurum kuruluş amirleri memnuniyetlerini dile getirerek Büyükşehirin üstüne düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiğine dikkat çektiler.