DOLAR33,0413% 0.65
EURO36,0249% 0.4
STERLIN42,9931% 1.08
FRANG36,9546% 0.88
ALTIN2.561,47% 0,47
BITCOIN59.916,341.881
reklam

Hoynat Adası’nda Değişim Başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hoynat Adası’nda Değişim Başladı
reklam

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli turistik alanları arasında yer alan, tarihi ve kültürel özelliklerinin yanı sıra doğal güzelliğiyle de dikkat çeken Hoynat Adası’nın karşısında yürüyüş yolu ve peyzaj düzenleme çalışmalarına başladı. Projenin yüzde 70’i tamamladı.
TEPELİ KARABATAKLARIN TÜRKİYE’DE YUVA YAPTIĞI TEK YER
Üzerinde küçük surlar ve su kalıntıları bulunan, eski zamanlarda gemiciler tarafından depo ve sığınak olarak kullanılan ada, günümüzde ise Tepeli Karabatak kuşlarının ve gümüş renkli martıların yaşam alanı olarak biliniyor.
Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında adanın karşısında değişim ve dönüşüm çalışmaları başladı. Kumsal alanının ulaşılabilir olması ve kullanımının artırılması adına ahşap basamaklarla deniz seviyesine iniş sağlandı ve atıl durumda olan seyir alanında güvenlik için korkuluk imalatı tamamlandı.


ZİYARETÇİLER İÇİN OTOPARK VE SEYİR NOKTASI OLUŞTURULUYOR
Ordu Büyükşehir Belediyesi, proje ile Kuş Cenneti olarak da bilinen Hoynat Adası karşısına ziyaretçiler için otopark ve seyir noktası oluşturmayı amaçlıyor.


Proje; seyir alanının zeminine granit ve bazalt döşeme, oturma gruplarının imalatı ve kuş gözlemi yapılması için teras alanına 2 adet seyir dürbünü yerleştirilmesinin ardından hizmete sunulacak. Ayrıca alana, araç güvenliğini oluşturabilmek adına binek araçlar ve tur otobüsleri için otopark ile adayı seyre gelen ziyaretçilerin kullanabileceği bir mobil büfe ve piknik masaları yerleştirilecek.

YORUM YAP