Ordu Bisiklet Ve Yürüyüş Yolları İle Donatılıyor « Bulancak Ajans

3 Ekim 2023 - 18:30
Ordu Bisiklet Ve Yürüyüş Yolları İle Donatılıyor
Son Güncelleme :

24 Ekim 2022 - 12:52

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, vatandaşlara sağlıklı yürüyüş, spor ve dinlenme alanları oluşturmak için başlattığı çalışmalar aralıksız devam ediyor. Hayata geçirdiği projelerle her kesime hitap eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, yaptığı bu çalışmalarla ilçelere hem yeni bir kimlik kazandırıyor hem de vatandaşların rahatça kullanacağı alanlar ortaya çıkarıyor.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI KENT ESTETİĞİNE KATKI SUNUYOR  

Başkan Güler’in göreve başladığı günden itibaren hız kazanan bisiklet ve yürüyüş yolları çalışmaları kapsamında ilçeler bu alanda büyük değer kazandı. Bu çerçevede Ünye, Perşembe, Gülyalı, Fatsa ve Altınordu’da bisiklet yolları inşa edildi. Bisiklet yollarının yanı sıra yürüyüş yollarına da önem veren Büyükşehir Belediyesi Aybastı, Fatsa, Altınordu, Ünye, Gülyalı ve Perşembe ilçelerinde ise sağlıklı yaşama destekleyecek ve kent estetiğine katkı verecek yürüyüş yolarını hizmete açtı. Kullanıma açılan alanlarda standartlara uygun yapılan çalışmalara ek olarak dinlenme ve spor aktiviteleri için alanlarda oluşturuldu.

Yapılan çalışmalar vatandaşlar tarafından da büyük takdir toplarken bu alandaki çalışmalar hazırlanan program dahilinde devam ediyor.