DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.295.410-2.439

Kitap Fuarı Coşkulu Başladı

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Doğu Karadeniz’in en büyük kitap fuarının açılışı yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kitap Fuarı Coşkulu Başladı

Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde yoğun bir katılımla ve görkemli bir şekilde gerçekleşen açılış töreniyle kapılarını açan fuar, 22 Ekim – 30 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Hava durumunun da elverişli olmasıyla birlikte ilk iki gün kitapseverler fuara akın ederken yoğun katılımın etkinlik süresince devam etmesi bekleniyor.

Söyleşi ve imza günü için şehrimize gelen Bahadır Yenişehirlioğlu ve Said Ercan, Giresun’da bulunmalarından dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise yaptığı konuşmada, “Üç yıl önce bir tohum ektik. Rabbim inşallah kitap fuarımızın nicelerini görmeyi nasip eder. Üç yıldır siz değerli kitapseverlerin kitaplara uzanan bir gönül bağı kurmasına vesile olan bu fuarımız Cumhuriyet Bayramı’na denk gelmesi münasebetiyle bizim için ayrı bir önem taşıyor. Cumhuriyet temalı fuarımızda yüz binlerce kitabın yanı sıra bilim, sanat ve edebiyat alanında birbirinden değerli 21 ulusal ve 32 yerel yazarımızın imza günleri ve söyleşileri bulunuyor. İnsan merkezli, sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışı içerisinde düzenlediğimiz; birincisi 35 bin, ikincisi 50 bine yakın vatandaşımızın katılımı ile gerçekleşen kitap fuarlarımıza bu yıl rekor bir katılım öngörüyoruz. Bu tablo bile aslında Giresun halkının kitaba duyduğu sevginin en net göstergesi. Her yıl olduğu gibi bu yılda kitap tutkunlarını ağırlayacak olan fuarımızda vatandaşlarımız kitaplar aracılığı ile farklı hikayeler üzerinden bambaşka dünyalara göz atacaklar. Bunun hayatın getirdiği zorlukları ve stresi önemli oranda azaltma fırsatı olduğunu da unutmamamız gerekir. Özellikle özgüven kazanma noktasında farklı kitap türleri okumak her zaman önemlidir. Cumhuriyet temalı fuarımıza başta geleceğin dünyasını inşa edecek olan gençlerimiz, çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızı mutlaka bekliyoruz. Kitapların eşsiz dünyasında sizleri ağırlamaktan onur duyacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Şenlikoğlu’nun konuşmasının ardından kurdale kesimi yapılarak, fuar alanı gezildi. Başkan Şenlikoğlu, konuk yazarlara Giresun Belediyesi Kültür Yayınlarının hazırladığı basın tarihi kitabını imzalayarak hediye etti.

Öte yandan, fuar boyunca edebiyat ve düşünce dünyasında yer alan birbirinden seçkin yazarlar ve 44 yayınevi fuarda değerli kitaplarıyla birlikte stant açacak. 21 ulusal yazar tarafından gerçekleştirilecek söyleşi ve imza günlerine ek olarak 32 Giresunlu yerel yazar da okurlarıyla buluşacak. Etkinlik takvimi süresince panel, söyleşi ve imza günleri düzenlenecek.

Kitapseverler, ücretsiz ziyaret edebileceği kitap fuarının detaylı program akışına ve içeriklerine giresunkitapfuari.org adresinden erişilebilecek.

YORUM YAP