Oral, Hayırda yarışalım « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 10:55

Oral, Hayırda yarışalım

Oral, Hayırda yarışalım
Son Güncelleme :

30 Temmuz 2020 - 10:13

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral kurban ibadetinin önemine değinerek, “İnfakta yarışarak ülkemizde ve dünyanın dört bir yanındaki muhtaç kardeşlerimize ulaşalım. Kurbanımızı paylaşıp, gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizle yakınlaşalım.” dedi.

Giresun İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi Başkanı Muhittin Oral, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” kampanyasına gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek tüm Giresunlulara teşekkür etti.

Görele’de gerçekleştirilen İlçe Müftüler Toplantısı’na katılan İl Müftüsü Muhittin Oral, Giresun’un 2019 yılında nüfusa oranla bağış sıralamasında Türkiye beşincisi olduğunu anımsatarak, “2020 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu”na destek çağrısında bulundu.

Vatandaşların desteğinin önemine dikkat çeken İl Müftüsü Oral, “Kurbanlarımızı paylaşarak gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimize ulaşalım. En büyük imkanımızın ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, yoksulu gözetmek ve sahip çıkmak olduğunu unutmayalım. Vakfımız milletimizin kurban vekaletlerini titizlik ve şeffaflıkla dini esaslara uygun olarak güven ve emanete riayet şiarıyla yerine getirmektedir. Kurbanlar vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunarak bizzat Diyanet İşleri Başkanlığı ile vakfımızın görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesilmektedir. Her aşaması büyük bir hassasiyetle takip edilen ve İslami usullere uygun olarak kesilen kurbanlar, yurt içinde ve yurtdışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. 

2020 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedeli yurt içinde 975, yurt dışında 825 lira olarak belirlenmiştir. İl Müftülüğümüzde 31 Temmuz Cuma günü saat 17.00’ye kadar vekalet alınmaya devam edecektir. Vatandaşlarımız ‘0454 215 75 11’ numaralı telefonu arayarak kurban vekaleti ile ilgili detaylı bilgiyi vakıf temsilcimizden alabilirler.” dedi.

Toplantıya il müftü yardımcıları Yusuf Genç, Murat Mutlu, Özlem Gülbe ve ilçe müftüleri katıldı.