DOLAR33,0933% 0.18
EURO36,2290% 0.44
STERLIN43,0715% 0.36
FRANG37,4443% 1.29
ALTIN2.613,58% -0,31
BITCOIN64.480,65-0.386
reklam

Ölüm Yıldönümünde ATA’mızı andık

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81’inci yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenlerle anıldı. 

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Ulu Önder Atatürk’ü anma programı, 10 Kasım Pazar günü saat 08.45 de Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı önünde ki Atatürk Anıtı’na Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları tarafından çelenk konulması ile başladı.

Atatürk Anıtı önündeki çelenk sunma töreninin ardından, saat 09.05’i geçerken sirenlerin çalınmasıyla birlikte il genelinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla Hükümet Konağı önündeki program sona erdi.

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Ulu Önder Atatürk’ü anma programı kapsamında 10 Kasım Pazar günü tüm resmi ve özel kuruluşlarındaki Türk Bayrakları, saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte gün batımına kadar yarıya indirildi.

Atatürk’ü anma programı aynı gün saat 10:00’da Hacı Hüseyin Mahallesi, Fevzipaşa Caddesi Sokak Başı Mevkinde bulunan Vahit Sütlaş Sahnesinde düzenlenen programla devam etti.

Vahit Sütlaş Sahnesinde ki anma programı; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ve ardından Giresun Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi Müdürü Azmi Bıçakcı tarafından günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasıyla başladı.

Açılış konuşmasının ardından, Liseler arası “Atatürk” konulu kompozisyon yarışması ve ortaokullar arası “Atatürk” konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Harun Sarıfakıoğulları tarafından verildi.

Giresun Hamdi Bozbağ Anadolu Lises öğrencileri  tarafından okunan  şiirlerle devam eden programda, İl Jandarma Komutanlığınca “Atatürk” konulu sunum yapılırken, Giresun Hamdi Bozbağ Anadolu Lises tarafından “Atatürk” konulu oratoryo sahnelendi.

Vahit Sütlaş Sahnesinde düzenlenen programın ardından, 10 Kasım Ulu Önder Atatürk’ü anma programları kapsamında Kapu Mahallesi, Bekirpaşa Caddesinde bulunan Can Akengin Sanat Galerisi’nde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Atatürk’le ilgili kitap ve resimlerin yer aldığı bir sergi açıldı. Can Akengin Sanat Galerisi’ndeki Atatürk Kitapları Sergisi’nin açılışı 10 Kasım Pazar günü saat 11.00’da Vali Sarıfakıoğulları tarafından yapıldı.

Açılış töreninin ardından beraberindekilerle birlikte sergiyi gezen Vali Sarıfakıoğulları, sergide yer alan kitap, resim ve fotoğraflar hakkında görevlilerden bilgi aldı.

YORUM YAP