DOLAR32,1734% 0.12
EURO35,0072% 0.08
STERLIN41,1286% 0.2
FRANG35,2867% 0.31
ALTIN2.422,67% -0,28
BITCOIN67.818,69-1.073

Marketlerde KDV indirimi denetimi yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temel gıda maddelerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirildiği açıklamasının ardından indirimli KDV oranları 14 Şubat’tan itibaren geçerli olmaya başladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Marketlerde KDV indirimi denetimi yapıldı

Bunun üzerine Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından şehirde marketler birer birer denetlendi. Yapılan denetimde vatandaşların aldıkları ürünlerin kasada kesilen fişlerinin KDV oranının Yüzde 1 olarak kesilip kesilmediği ve raflardaki fiyat ürün etiketlerinde düzenleme yapılıp yapılmadığı kontrol edildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, KDV oranlarının düşürülmesi ile ilgili denetim başlattıklarını bildirerek: “Halkımızın oluşabilecek mağduriyetlerinin önüne geçmek adına raf etiket fiyatı ile kasa etiket fiyatının uyup uymadığını konusunda denetimlerimize hız kazandırdık. Vatandaşlarımızın etiket ve kasa arasındaki fiyata dikkat etmeleri gerekmektedir. Özellikle haksızlığa fırsat verilmemesi yönünde çok sağlam çalışmalar yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bizlere güveni çok önemli. Gerek fiyat artışı, gerekse diğer mağduriyetler konusunda yasalar çerçevesinde kimseye göz açtırmayacağımızın da bilinmesini isterim. Vatandaşlarımızdan ricamız faturalarında KDV oranını yüzde 1 olarak yazdığına dikkat etmeleridir. Devletimizin bu konudaki kararlı duruşuna, bizler de sahada zabıta ekiplerimiz ile destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

YORUM YAP