DOLAR33,0413% 0.65
EURO36,0249% 0.4
STERLIN42,9931% 1.08
FRANG36,9546% 0.88
ALTIN2.561,47% 0,47
BITCOIN57.837,451.129
reklam

Uktenur Çatal, Satrançta İkincisi Oldu

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından İstanbul’da düzenlenen Türkiye Bayanlar Şampiyonası İstanbul il birinciliği maçları bugün sona erdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Uktenur Çatal, Satrançta İkincisi Oldu
reklam

Giresun Vakfı bursiyeri ve Satranç B Milli Takım oyuncusu Uktenur Çatal çok başarılı bir performans sergileyerek yarım puanlık farkla İstanbul Kadınlar Satranç Şampiyonasında ikincilik kupasını kaldırdı. Çok zorlu maçların sergilendiği turnuvaya İstanbul dışından da birçok spor kulübün sporcusu iştirak etti.

65 sporcunun katıldığı turnuvada 4 galibiyet ve 2 beraberlik elde eden milli sporcumuz kendilerine destek olan Giresun Vakfının yönetim kurulu üyelerine ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıci’ya teşekkür etti.

İistanbul Spor İl Müdürü Cemil Boz’un da katıldığı ödül töreninde ikincilik kupasını ve ödülünü Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı’nın elinden alan Uktenur Çatal uzun bir pandemi sonrasında katıldığı turnuvada oldukça güçlü milli takım klasmanında sporcularla karşılaştı.

Sporcumuz Uktenur Çatal daha sonra ikincilik kupasını 12 yaş altı engelli bir satranç oyuncusuna armağan ederek büyük jest yaptı.

Bulancaklı Türkiye B Milli Satranç oyuncusu Uktenur Çatal’ı 5 Martta Balıkesir Ayvalık’ta düzenlenecek Türkiye Kadınlar Satranç Turnuvasının ardından aynı tarihlerde Bosna’daki Avrupa Bayanlar Şampiyonasına katılacak.

Haber: Şaban Kutlu

YORUM YAP