DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.173.129-4.131

KASTOB Yetkilileri, Sivil Toplum Köyü Deprem Evlerini İnceledi.

Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (KASTOB) ve bağlı federasyon yetkilileri Hatay’ın Samandağ ilçesinde yaptırdıkları prefabrik evlerin geldiği aşamayı yerinde incelediler.

Yayınlanma Tarihi : Google News
KASTOB Yetkilileri, Sivil Toplum Köyü Deprem Evlerini İnceledi.

İnşaatın çevre düzenlemesi hariç çok önemli bir noktaya geldiğini tespit eden yetkililer evlerin en kısa zamanda depremzedelere teslim edileceğini belirttiler.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren ve KASTOB Başkan Vekili Halil Kütük “Arkadaşlarımızla Samandağ ilçesinde kurduğumuz Sivil Toplum Köyü’ndeki Prefabrik Ev Projemizi yerinde inceledik. Yakında evlerimizi teslim alacağız ve çevre düzenlemesinin yapılması için, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerine teslim edeceğiz. 176 evden oluşan projenin 52 tanesini Mütevelli Heyeti Başkan Vekili olduğum, Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı’na yaptırdık. Böylesine güzel projelerin gerçekleştirilmesine destek veren, emek harcayan herkese teşekkür ederim. Buraya bizimle gelen heyecanımızı ve sevincimizi paylaşan arkadaşlarıma da teşekkür ederim. Bu proje ile Sivil Toplum Kuruluşlarına, topluma ve bütün illere örnek olacak bir projeyi de başlatmış ve bitirmiş olduk.

KASTOB Genel Başkanı Nevzat Duyar öncülüğünde başlattığımız, Sivil Toplum Köyü’nü bitirdik. Şimdiki hedefimiz, Sakarya, Kaynarca ilçesinde kurmayı düşündüğümüz, 1.500 dönüm üzerine kurulması planlanan Engelli Köyü Projemiz var. Bunları önümüzdeki günlerde kamuoyu ile de paylaşacağız” dedi.

Yapılan ziyarete Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ziya Öncan, KASTOB Başkan Vekili Halil Kütük, Sakarya Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yaşar Saka ve Darıca Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Koca katıldı.

Haber: İbrahim Balcıoğlu

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.