Hiçbir Şey Kendiliğinden Olmuyor… « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 04:22

Hiçbir Şey Kendiliğinden Olmuyor…

Hiçbir Şey Kendiliğinden Olmuyor…
Son Güncelleme :

03 Eylül 2020 - 9:36

 ‘’Nüfuz gücü’’ burada ortaya çıkmış oldu. Yaptığımız her işe emek vermeliyiz

Hiçbir gayret göstermeden bir şeyin olmasını beklemek nafiledir. Her an mücadele etmek, her an görev yapmanın sorumluluğu ile insanların gönlüne girmek zor olsa da, bunun başaranları da takdir etmek, başarıyı alkışlamak, övgüyü hak edene sunmak, topluma karşı da görevimizdir

Marifet iltifata tabidir. Takdir, takdiri getirir. Fakat, abartılı takdir ve övgüden de kaçınmak gerekir.

Biz başkasına nasıl davranırsak, başkaları da bize aynı şekilde davranır. Herkesin bir konuda mutlaka yeteneği vardır. Kimi güzel konuşur, kimi güzel yazar, kimi güzel giyinir, kimi de aldığı temsil hakkını en iyi şekilde kullanır

İşte toplum adamı Hasan Turan, yıllar evvel söylediği gibi, İstanbul’da Giresun nüfusunu, nüfuza çevirelim dediğinde bunları dile getirmişti. İstanbul’da yaşayan Giresun toplumunun oluşturduğu binlerce nüfus ile nüfuz etkisini ve gücünü ifade etmişti.Yani nüfuz, insan etkisinin gücünü ortaya çıkardı. Hasan Turan yıllarca bu nüfusu ‘nüfuza‘ dönüştürmenin mücadelesini verdi.

Bunları niye dile getirdik, son günlerde kamuoyunda haber olarak zirvede olan, Giresun’da yaşanan sel felaketi nedeniyle; Giresun Dereli,Doğankent, Espiye ,Yağlıdere, Güce ve köylerde gezen hükümetin en etkili bakanları ile, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat giderek müjdeler verdiği haberleri kamuoyunda hep birlikte izledik. Giresun adına yapılan bu çalışmalarda bölge milletvekillerinin hakkını da teslim etmek gerek.

İstanbul Milletvekili Hasan Turan, aldığı temsil hakkı ile toplum adına milletvekilliği hakkını veriyor. Sel felaketinden önce gittiği memleketi Giresun’da hemşerileri ile bir araya gelerek, hal ve hatırlarını sorarak gönüllerini alıyor.

Dereli ve bölgede yaşanan sel afeti esnasında da anında hemşerilerinin yanında olan Hasan Turan, moral vererek üzüntülerini paylaştı ve yanlarında oldu.

Hasan Turan, bakanlar ile birlikte sel felaketi yaşanan bölgeleri tek tek dolaşarak onlara hem bilgi verdi, hem yapılan desteklerin, hem de mağduriyet yaşayanların yanlarında oldu

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE İŞTİŞARE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile, görevli olarak gittiği Ahlat ve Malazgirt’in yıl dönümü törenlerine giden Hasan Turan, sel felaketi yaşayan bölgeler hakkında kendilerine bilgi vererek, selin yol açtığı vahametli durumu anlattığı; hemşehrilerimizin, Cumhurbaşkanımızın Giresun’u ziyaret etmesi durumunda duyacağı memnuniyeti kendilerine ifade ettiği kamuoyunca biliniyor. Ayrıca; ilimiz insanlarının tarihin en büyük sel afetine maruz kaldığını, bizzat afet gecesi Dereli ilçemizde Turan’ın yaşadığı mağduriyeti ve zorlu süreci, bizler de gazetelerden okuyarak şahit olmuştuk. Bölgede görev yapan bakanlarımıza, milletvekillerimize ve Hasan Turan’a, yaşanan büyük afet nedeniyle, bölge halkından iletilmesi istenen: “Cumhurbaşkanımızı Giresun’a bekliyoruz” taleplerini de sıklıkla duymuştuk. Akabinde;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun ve ilçelerine giderek hem vatandaşlarımıza moral verdi, hem de projelerini açıklayarak müjdeler verdi.

İşte Hasan Turan, sivil toplum kuruluşlarının başındayken söylediği ve kendisinin hedefleri olan ‘’nüfuz gücü’’ burada ortaya çıkmış oldu. Dolayısıyla hiçbir şey kendiliğinden olmuyor, hedef koymak çalışmak gerekiyor.

Toplumdan aldığı temsil hakkını en iyi şekilde kullanan Hasan Turan, Ak Parti Sivil Toplum ve halkla ilişkiler Başkan Yardımcısı olarak hizmetini sürdürmekte, kendisine güvenenleri de mahçup etmemektedir; teşekkürü hak etmektedir.

Haber: SADİ TOYGAR