Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR28,8894% 0.02
EURO31,5160% -0.02
STERLIN36,7869% 0.63
FRANG33,2474% 0.79
ALTIN1.920,81% 1,65
BITCOIN1.126.1213.026

Güce’den İdlibe Gıda ve Kıyafet Yardımı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Güce’den İdlibe Gıda ve Kıyafet Yardımı

GÜCE (Hayri BAHADIR) Fındıklı Köyü Cami Yaptırma, Yaşatma ve Hizmet Derneği tarafından İdlibe gıda ve kıyafet yardımı yapıldı.
Fındıklı Köyü Cami Yaptırma, Yaşatma ve Hizmet Derneği tarafından 36 çuval un ve çeşitli kıyafet malzemelerinden oluşan insani yardımı, Suriye’nin İdlib bölgesindeki ihtiyaç sahibi Müslümanlara ulaştırılmak üzere İHH İnsani yardım Vakfı yetkililerine teslim etti.
Fındıklı Köyü Cami Yaptırma, Yaşatma ve Hizmet Derneği Başkanı Bayram Can, Bölgede, yaşanan dramın her geçen gün daha da büyüdüğü Suriye’de, acil insani yardım ihtiyacının arttığını söyledi.
Çaresiz durumda olan Suriyeli Müslümanların yardım beklediğini aktaran Can, “Fındıklı Köyünden ve gurbette yaşayan vatandaşlar tarafından derneğimize gönderilen gıda ve kıyafet yardımlarını İdlibe ulaştırılması için Yardım Toplama Merkezi İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine teslim ettik. Savaş bölgesindeki yetimhanelerde kalan kimsesiz çocukların ve burada zor şartlar altında yaşayan mazlum kardeşlerimizin çaresizliğine bir nebze de olsa çare olmak istedik. Sınırımızdaki bu insanların çadıra, giyeceğe ve yiyeceğe ihtiyacı var. Bizim buradaki Müslüman kardeşlerimize desteğimiz sonuna kadar devam etmeli. İdlibe gönderilmek için yardımlarını esirgemeyen Köy Muhtarı Talat Yıldırım’a, köy halkına, gurbette yaşayan Fındıklı Köyü vatandaşlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin ” şeklinde konuştu.

YORUM YAP