DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.589,723.71
reklam

Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam
Halen bölgemizin kıyı kesimlerinde devam  eden puslu  ve  yer  yer  sisli  havanın bu gece (Cuma) saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.
Bölgemiz 15 Mart Pazar günü Balkanlar üzerinden gelen mevsime göre soğuk ve yağışlı yeni bir sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların Pazar akşam saatlerinden sonra bölgemizin kıyı kesimlerinin yüksekleri ile iç kesimlerinde karla karışık yağmura ve yüksek kesimlerde ise kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor. Yağışların hafta sonuna  kadar bölgemizde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.
Bölgemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazar günü akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenilen soğuk ve yağışlı sistem ile birlikte önümüzdeki hafta başında hissedilir derecede (kıyılarda 6 ila 8°C, iç kesimlerde, 15 °C derece civarı) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Bir süredir mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta hissedilir derecede azalması ile birlikte normallerinin altına düşmesi beklendiğinden başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YORUM YAP