DOLAR32,8357% -0.05
EURO35,6560% -0.13
STERLIN42,3771% -0.17
FRANG36,8427% -0.05
ALTIN2.550,71% 0,22
BITCOIN66.009,99-1.867
reklam

Giresun’da Gazeteciler Günü: Medya Ailesi Kahvaltıda Buluştu!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun’da Gazeteciler Günü: Medya Ailesi Kahvaltıda Buluştu!
reklam

Giresun’da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, Giresun Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen özel bir etkinlikle kutlandı.

Almina Restorant’ta gerçekleştirilen kahvaltı programına Vali Vekilimiz Dr. Davut Sinanoğlu başta olmak üzere Giresun Milletvekilleri Ali Temür, Elvan Işık Gezmiş ve Ertuğrul Gazi Konal, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Özgür Özer ile il genelinde görev yapan ulusal ve yerel medya çalışanları katıldı.

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, etkinlikte yaptığı konuşmada, yerel basının ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğine dikkat çekerek “Demokrasinin ve sağlıklı bir toplumun oluşumunda tarafsız, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın önemli yeri vardır. Tehdit, şantaj, hakaret gibi olgulardan uzak, özgür ve güçlü bir medya demokrasinin ana damarı durumundadır.” dedi.

Vali Vekili Dr. Davut Sinanoğlu da kahvaltı programında bir konuşma yaptı. Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti’nin selamlarını ileterek başladığı konuşmasında “Değerli basın mensupları, bugün, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu özel günü kutlayarak, mesleğinizin daha da gelişmesine ve topluma ışık tutmaya vesile olmasını temenni ediyorum.

Gazetecilik, demokrasimizin temel taşlarından biridir. Düşünce ve ifade özgürlüğünün en önemli göstergelerinden biri olan basın, özgür olduğu yerde demokrasinin sağlıklı işleyişini teminat altına alır. Basın, bilgiye özgürce ulaşma hakkımızı güvence altına almanın yanı sıra düşünce ve ifade özgürlüğümüzü de destekler.

Aynı zamanda basın, halkın yönetime katılmasının önemli bir aracıdır. Halkın taleplerini, isteklerini ve arzularını yansıtarak yönetimlere yön verir, politikalara şekil verir. Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, vatandaşların katılımını güçlendirir.

Güçlü kalemler ve yazarlar, basının gücünü ortaya koymakta önemli bir rol oynar. Gazeteciler, düşünce ve gelişimimizin önemli kaynaklarından biri olan gazeteler aracılığıyla topluma ışık tutarlar.

Bu anlamda basın; yerel idarelere, bizlere tenkitleriyle eleştirici bir bakış sunarak, değerlendirmelerde bulunarak önemli bir görevi başarıyla yerine getirmektedir.

Son olarak, basının bu önemli rolünü takdirle karşılıyor ve bu özel gün vesilesiyle emeği geçen herkesi saygıyla selamlıyorum. Çalışan gazeteciler gününüzü kutlar, başarılarınızın devamını dilerim.” ifadelerini kullandı.

Kahvaltı programı, basın mensuplarının ve davetlilerin birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

YORUM YAP