Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,9436% 1.02
EURO34,6201% 0.86
STERLIN40,5269% 0.98
FRANG36,1930% 1.04
ALTIN2.123,42% 1,07
BITCOIN1.996.4042.48

Serdengeçti, Espiye’de Açılış ve İncelemelerde Bulundu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Serdengeçti, Espiye’de Açılış ve İncelemelerde Bulundu

Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, Espiye ilçesini ziyaret ederek bir dizi açılış ve inceleme gerçekleştirdi.

Vali Serdengeçti, 8 Ocak Pazartesi günü, Espiye Aile Destek Merkezi ve Espiye Gençlik Merkezini ziyaret ederek ilçede hayata geçirilen projeleri yerinde inceledi.

Vali Serdengeçti’yi Hükümet Konağı önünde Espiye Kaymakamı Taner Tengir ve Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere başta olmak üzere ilçe protokolü karşıladı.

Karşılama töreninin ardından Vali Serdengeçti ve ilçe protokolü, Espiye Aile Destek Merkezi tarafından düzenlenen kermeste hazırlanan el emeği ürünlerin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan Vali Serdengeçti, Espiye Aile Destek Merkezinin (ADEM) hünerli kadınlarına ve usta öğreticilere tebriklerini ileterek, emeği geçen herkesi takdir etti.

Kaymakam Tengir ve ADEM yetkilileri tarafından Vali Serdengeçti’ye, Cumhurbaşkanlığınca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesinde hayata geçirilen proje kapsamında açılan merkezin, kadınlara meslek edindirme ve çalışma hayatında kalifiye eleman olmalarını sağlama amacıyla kişisel gelişim ve beceri kursları düzenlediği bilgileri aktarıldı.

Espiye Belediyesine ait ek hizmet binasının 2. katının 10 yıl süreyle Espiye Aile Destek Merkezine tahsis edildiği ve merkezin 1 Ekim 2023 tarihinde faaliyete geçtiği bilgisi paylaşıldı.

Kermeste, “Nakış, Kur’an-ı Kerim Okuma, Örgü, Aşçı Yardımcılığı, Kuaförlük ve 3-6 yaş Oyun Grubu” gibi çeşitli alanlarda düzenlenen kurslarda yetişen ürünlerin sergilendiği ifade edildi.

Her gün düzenlenen eğitimlerde, İlçe Müftülüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Müdürlüğü ve Espiye Aile Destek Merkezi eğitmeni tarafından çeşitli konularda kişisel gelişim eğitimleri verildiği belirtilirken, ayrıca mutfak bölümünde yapılan üç çeşit yemekle kursiyerlerin ve çocukların bu hizmetten faydalandığı ifade edildi.

Kermeste sergilenen ürünler arasında çini işleri, takı tasarımları, kumaş boyama, süs eşyaları ve hediyelik eşyaların yanı sıra iğne oyası gibi ürünlerin de yer aldığı vurgulandı.

Yetkililer, 2024 yılı itibariyle bu kermes etkinliklerine çini kursu, takı tasarımı, kumaş boyama, süs eşyası ve hediyelik eşya yapımı, okuma yazma, iğne oyası kurslarının da ekleneceği müjdesini verdi.

Vali Serdengeçti, Espiye Aile Destek Merkezinin hizmetleri ve projeleri hakkında bilgilendirildikten sonra kermeste yer alan stantları gezerek, kadınların el emeği ürünlerini yakından inceledi. Ayrıca, kursiyerlerle sohbet ederek, elde edilen başarıların toplum için önemine vurgu yaptı.

Kermesin, kadınların meslek edinmelerine ve topluma katkı sağlamalarına yönelik başarılarına odaklanan bir etkinlik olduğunu belirten Vali Serdengeçti, projenin devamını dileyerek, desteklerini ifade etti.

Vali Serdengeçti, kermes açılışının ardından Espiye Gençlik Merkezini de ziyaret ederek çeşitli kurslar ve etkinliklere katılan gençlerle bir araya geldi.

Vali Serdengeçti’nin Espiye Gençlik Merkezini ziyareti sırasında, el sanatları, bağlama, masa tenisi, Kur’an-ı Kerim, boks ve vücut geliştirme kursları gibi gençlerin katıldığı çeşitli aktiviteleri inceledi.

Yetkililer tarafından Vali Serdengeçti’ye Espiye Gençlik Merkezinin, 2022 yılının Şubat ayında hizmete açıldığı ve gençlere çeşitli alanlarda eğitim ve sosyal etkinlikler sunduğu bilgisi aktarıldı.

Vali Serdengeçti, merkezdeki gençlerle sohbet ederek, onların görüşlerini dinledi ve katıldıkları kurslardaki deneyimlerini paylaşmalarını istedi.

Gençlerle güçlendiklerini belirten Vali Serdengeçti, Espiye Gençlik Merkezinin gençlere sunduğu imkanlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Serdengeçti, ziyaret sonrası yaptığı paylaşımda ise “Gençlerle güçlüyüz! Ülkemiz gençliğini ve sporunu günümüz gerekleriyle uyumlu, geleceğin meydan okumalarına karşı hazırlıklı, milli değerlere duyarlı ve rekabetçi bir ortama mücehhez olarak gelişmesini sağlamak boynumuzun borcu…” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP