DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.173.129-4.131

Giresun’da Bilim Fuarları Festivali Gerçekleştirildi

Giresun Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Giresun Bilim Fuarları Festivali” açılışına katıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun’da Bilim Fuarları Festivali Gerçekleştirildi

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen festivale; Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu, il protokolü, ilçe milli eğitim müdürleri, okul ve kurumlardan yönetici, öğretmen ve öğrenci ile veliler katıldı.

Giresun Gümrük Kompleksi Sergi Alanı’nda 14 Haziran Çarşamba günü saat 10.00’da gerçekleştirilen festivalde, öğrenciler ve danışman öğretmenler tarafından hazırlanan “TÜBİTAK, TEKNOFEST, MEB Robot Yarışması, eTwinning ve Faydalı Model Tescili” yarışmalarında Bölge ve Türkiye Finalleri’nde dereceler elde ederek ilimize gurur yaşatan toplam 74 proje yer aldı.

Festivalin açılış kurdelesi Vali Yardımcımız Dr. Davut Sinanoğlu ve protokol üyeleri tarafından birlikte kesildi.

Vali Yardımcısı Sinanoğlu, Giresun Bilim Fuarları Festivali’nin hayırlı olmasını dileyerek, projelerin hayata geçirilmesinde desteği, emeği ve katkısı olan öğrencileri ve danışman öğretmenleri tebrik etti.

Açılış töreninin ardından sergilenen projeleri tek tek gezerek inceleyen Vali Yardımcısı Sinanoğlu, proje sahibi öğrencilerle ve danışman öğretmenlerle sohbet ederek, projeleri hakkında bilgiler aldı.

Festivalde; 28 ÇEPNİ 028 ve 28 BTM 2023 plakalı elektrikli araçlar başta olmak üzere “Teknolojinin Penceresinden Türk Mitolojisi (Dijimito-Türk), Aile Aidiyeti, Paketli Sütlerdeki Gizli Tehlike, Türk İşaret Dilindeki Kelimelerin Eş Zamanlı Olarak Derin Öğrenme Yöntemi ile Sınıflandırılarak Yazıya Dönüştürülmesi, Türk Kültüründe Mandala, Fındık Atıklarının Beton Agregasında Geri Dönüşümü, Hidroponik Yeşil Yem Üretiminde Solucan Çayının Verimliliğe Etkisi, Temel Seviye Çizgi İzleyen Robot, Hızlı Çizgi İzleyen Robot, Arıları Kurtar Dünyayı Kurtar” projeleri büyük ilgi gördü.

Festival, çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.