DOLAR32,5205% 0.69
EURO34,9238% 0
STERLIN41,4968% 0.54
FRANG36,3537% 0.63
ALTIN2.406,23% 0,64
BITCOIN66.755,00-2.197
reklam

Giresun Valisi Serdengeçti, Bulancak İlçesini Ziyaret Etti

Yayınlanma Tarihi : Google News
Giresun Valisi Serdengeçti, Bulancak İlçesini Ziyaret Etti
reklam

Giresun Valisi Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti, Bulancak ilçesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Serdengeçti, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak ve sorunları yerinde tespit etmek amacıyla gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında 28 Mayıs Salı günü Bulancak Kaymakamlığını ziyaret ederek bilgi aldı.


BULANCAK KAYMAKAMLIĞI

Sayın Valimiz, Hükümet Konağı önünde Bulancak Kaymakamı Ünal Koç ve Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç başta olmak üzere ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Karşılama töreninin ardından Sayın Valimiz, Bulancak Kaymakamı Ünal Koç ile Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç ve kurum amirleriyle bir araya geldi.

Kaymakam Koç tarafından Bulancak’ın tarihi, coğrafyası, nüfusu, güvenlik durumu, eğitim, sağlık hizmetleri, ekonomik durum, tarım ve orman faaliyetleri, sosyal yardımlar, dini işler, gençlik ve spor etkinlikleri, KÖYDES projeleri başta olmak üzere güncel durum ve yerel yönetim faaliyetleri hakkında ayrıntılı bir brifing sunuldu.

MUHTARLARLA BULUŞMA

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Sayın Valimiz, Bulancak ilçesinde görev yapan mahalle ve köy muhtarlarıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Bulancak İlçe Müftülüğü Toplantı Salonu’nda saat 14:00’te Vali Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı’na; Bulancak Kaymakamı Ünal Koç ve Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç başta olmak üzere il kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Serdengeçti, mazbatalarını alarak göreve başlayan muhtarları tebrik ederek “Bugün burada, siz değerli muhtarlarımızla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde muhtarlığa seçilen her birinizin mazbatasını alarak göreve başlaması, köy ve mahallelerimiz için yeni bir adımdır.

Muhtarlık seçimleri, demokrasimizin temel taşlarından biridir ve katılımınız, yerel yönetimlerin güçlenmesine önemli bir katkı sağlamaktadır.” sözlerini kullandı.

Muhtarların köy ve mahallelerinin temsilcisi olarak önemli bir rol üstlendiklerini vurgulayan Serdengeçti, “Sizler, kamu görevlisi olarak, mahallelerinizdeki ve köylerinizdeki ihtiyaçları belirleme ve çözüm üretme noktasında büyük sorumluluklar üstleniyorsunuz.

Muhtarlık müessesesinin kadim bir geçmişi olduğunu unutmamalıyız. Sizler, devletle millet arasında köprü vazifesi görmekte ve vatandaşlarımızın en yakın temsilcilerisiniz. Benim ve tüm kamu kurumlarımızın muhatabı olarak sizleri görüyoruz ve beklentimiz büyüktür.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da muhtarlık müessesesine ve muhtarlarımıza büyük önem verdiğini belirtmek isterim. Son yıllarda muhtarlarımızın özlük haklarında önemli iyileştirmeler yapıldı ve bu süreç devam edecektir.” cümlelerine yer verdi.

Muhtarlara Valilik olarak her zaman desteklerinin devam edeceğini ifade eden Vali Serdengeçti, “Valilik olarak, siz muhtarlarımızın yanında olmaya, mahallelerimizin ve köylerimizin gelişimine destek vermeye devam edeceğiz.

Bulancak ilçemizin kalkınması ve sorunlarının çözümü için buradayız. Sizlerle iş birliği içinde, daha yaşanabilir ve güvenli bir Bulancak için el ele çalışacağımıza inanıyorum.

Burada var olan eksiklikleri sizlerle birlikte gidermeye çalışacağız. Sizlerle iş birliği yaparak bu sorunları çözme yolunda çalışacağız. Muhtarlarımızın desteğiyle, milletimizin her sorununu en iyi şekilde çözmek için buradayız.

Devletimiz, sosyal hizmet noktasında muazzam şekilde çalışmaktadır. Garip gureba ve fakir fukara için her zaman kapımızı çalabilirsiniz. Ayrıca, diğer tüm kamu hizmetlerinde aksaklık veya iyileştirme isteğiniz olduğunda hem bize hem de ilgili kamu kurumlarına başvurabilirsiniz.

Milletimiz size 5 yıl yetki verdi. Bu bir bayrak meselesidir; bayrağı siz devraldınız, daha yükseklere taşıyın.

Hep birlikte huzur içinde saygıyla çalışalım. Hepinize göreve başladığınız bu önemli süreçte başarılar diliyor, toplantımızın verimli geçmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Akabinde muhtarlar tarafından kendisine aktarılan yol, su, eğitim ve altyapı başta olmak üzere sorun ve taleplerin takipçisi olacağını belirten Vali Serdengeçti, ilgili birim amirlerine de bu yönde talimatlar verdi.

Muhtarların talep ve önerilerinin ardından yapılan genel değerlendirme ile toplantı sona erdi.

BULANCAK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Toplantının ardından Vali Serdengeçti, Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Ziyaretin ilk durağı, okulun uygulama serası oldu. Vali Serdengeçti, seranın açılışını gerçekleştirerek ilk hasat etkinliğine katıldı. Öğrencilerle birlikte fasulye toplayan Vali Serdengeçti, ilk ürünlerden kendisine hediye edilen fasulyeleri kabul etti. Sera açılışı ve hasat etkinliği, öğrencilerin tarımsal üretim ve uygulama alanındaki başarılarını sergilemesi açısından büyük bir önem taşıdı.

Daha sonra toprak analiz laboratuvarına geçen Vali Serdengeçti, burada yapılan çalışmalara dair bilgilendirildi. Laboratuvarın modern donanımları ve öğrencilere sağladığı pratik eğitim imkanları hakkında bilgi aldı.

Ziyaretin devamında atölye binasını gezen Vali Serdengeçti, Tesisat Teknolojileri ve İklimlendirme Alanı’nda yürütülen çalışmaları inceledi. Özellikle elektrikli araba üretim çalışmaları büyük ilgi gördü ve öğrenciler tarafından detaylı bir şekilde anlatıldı.

Atölye ziyaretleri kapsamında Elektrik-Elektronik Alanı’na geçen Vali Serdengeçti, burada da önemli projelerle ilgili bilgi aldı.

Öğrencilerin faydalı model patenti aldığı Tam Otomatik Fındık Kırma Makinesi ve Uluslararası MEB Robot Yarışmasında derece alan robotlar, Vali Serdengeçti’nin dikkatini çeken projeler arasında yer aldı.

Ayrıca, Teknofest 2024’e kabul edilen Kahverengi Kokarca İle Mücadele Projesi hakkında da ayrıntılı bilgi aldı ve projelerin yenilikçi yaklaşımını takdir etti.

Vali Serdengeçti, öğrencilere ve öğretmenlere başarı dileklerini ileterek okuldan ayrıldı.

BULANCAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Bulancak Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Serdengeçti, Belediye Başkanı Necmi Sıbıç başta olmak üzere ilçenin önde gelenleri tarafından karşılandı.

Vali Serdengeçti, Başkan Sıbıç’a görevinde başarılar diledi. Başkan Sıbıç da Vali Serdengeçti’ye nazik ziyaretlerinden dolayı şükranlarını sunarak çeşitli hediyeler takdim etti.

BULANCAK TİCARET VE SANAYİ ODASI

Belediyenin ardından Bulancak Ticaret ve Sanayi Odasını da ziyaret eden Vali Serdengeçti, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fatoğlu’ndan bilgi aldı.

Ziyaretin sonunda Sayın Valimiz, Bulancak ilçesindeki kamu kurumlarının yetkililerine ve personeline çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, ilçenin gelişimi ve refahı için iş birliği ve dayanışma çağrısı yaptı.

ŞEHİT OZAN LEVENT SARIKAYA’NIN AİLESİNE ZİYARET

Her fırsatta şehit aileleriyle bir araya gelen Vali Serdengeçti, 28 Mayıs Salı günü gerçekleştirdiği Bulancak ilçe ziyaretinde de Şehit ailelerini yalnız bırakmadı.

Kurum ziyaretlerinin ardından Vali Serdengeçti, Bulancak ilçesinin son durağı olarak Şehit Er Ozan Levent Sarıkaya’nın ailesini Güzelyalı Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret etti.

Şehidimizin ailesiyle samimi bir ortamda buluşan Vali Serdengeçti, ailenin yanında olmanın önemine vurgu yaparak, taziye dileklerinde bulundu ve acılarını paylaştı.

Ziyaret sırasında Vali Serdengeçti, Şehit Er Ozan Levent Sarıkaya ve tüm Şehitlerimizin anısını yaşatmak amacıyla aileye Türk bayrağı ve çiçek takdim etti. Ziyarette, Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilerek dualar edildi.

Şehit Er Ozan Levent Sarıkaya, 26/02/2002 tarihinde Ankara Yenimahalle’de görevi esnasında silah kazası sonucu şehit olmuş ve ilimiz Tirebolu ilçesi Doğancılar köyüne defnedilmiştir.

YORUM YAP