DOLAR32,5038% 0.69
EURO34,9104% -0.01
STERLIN41,4806% 0.52
FRANG36,3632% 0.66
ALTIN2.405,99% 0,63
BITCOIN66.872,01-1.941
reklam

Kurdoğlu Hacı Hafız Kabri Başında Anıldı!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kurdoğlu Hacı Hafız Kabri Başında Anıldı!
reklam

Milli Mücadele Kahramanı, 42. ve 47. Giresun Gönüllü Alayları Müftüsü Kurdoğlu Hacı Hafız Mustafa Zeki Efendi, Bulancak Belediyesi tarafından hazırlanan anma programı ile anıldı.

Sabah, Küçüklü köyünde bulunan kabri başında Bulancak Orta Camii İmam Hatibi Aydın Kılıç’ın okuduğu Kuran-ı Kerim ve duayla anılan Kurdoğlu için, Cuma namazının ardından da Bulancak Eski Cami yanında adıyla anıldığı meydanda anma programı düzenlendi.

Yoğun katılım ile gerçekleşen anma programına, Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım Elmas, 18. Dönem Giresun Milletvekili Rüştü Kurt, 21. Dönem Giresun Milletvekili Mustafa Yaman, 25. Dönem Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,  Bulancak Kaymakamı Ünal Koç, Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, Bulancak İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ersin Erkut, Bulancak İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tozlu, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut, İlçe Müftüsü Cevat Erişti, Bulancak Belediye Başkan Yardımcıları Reşat Nuri Özdemir, Ayşegül Erdoğan, Eski Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, Tirebolu İletişim Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi ve Osman Ağa’nın torunu İsmail Cem Feridunoğlu, Bulancak Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oktay Karaman, Siyasiler ve  STK’lar ile muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan anma programı, Eski Cami İmam Hatibi Muhammet Küçük’ün Kuran-ı Kerim tilavetiyle sürdü. Programın sunuculuğunu da yapan Bulancak Belediyesi Basın Yayın Personeli Zafer Çamaltı tarafından Kurdoğlu Hacı Hafız’ın hayat hikayesinin okunmasının ardından, Aile adına Gültekin Kurdoğlu, Eski Giresun Milletvekili Av. Rüştü Kurt, Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım Elmas, Giresun Üniversitesi Emekli Öğretim görevlisi Ahmet Gürsoy, Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç ve Bulancak Kaymakamı Ünal Koç birer konuşma yaptılar.

Kurtuluş mücadelesinde büyük yararlılıklar ve kahramanlıklar gösteren Kurtoğlu Hacı Hafız’ı şükran ve rahmetle andıklarını ifade eden Belediye Başkan Necmi Sıbıç, bugünümüzü bizlere hediye eden büyüklerimizi asla unutmayacak ve hatıralarını yaşatmaya devam edeceğiz. Katılan herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.

Program Recep Hıdır tarafından kaleme alınan “Kurdoğlu Hacı Hafız” Biyografi kitabının imzalanması ve dağıtımı ile sona erdi.

YORUM YAP