Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,2023% 0.18
EURO33,8571% 0.11
STERLIN39,5411% 0.07
FRANG35,4854% 0.19
ALTIN2.038,96% 0,29
BITCOIN1.922.8097.79

Giresun Millet Ormanı Hayaline Kavuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “81 İle 81 Millet Ormanı” projesiyle Giresun’da 50 bin metrekarelik alana ‘Millet Ormanı’ kurma çalışmaları başladı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Giresun Millet Ormanı Hayaline Kavuşuyor

Giresunluların uzun yıllardır hayalini kurduğu ‘Millet Ormanı’ projesinin hayata geçmesiyle birlikte vatandaşlar daha yüksek standartlarda sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve şehir manzarasına sahip modern bir ormana kavuşmuş olacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Giresun Orman Bölge Müdürlüğü ile Giresun Belediyesi ortak çalışmasıyla Gaziler Mahallesi üst bölgesindeki ormanlık alan içerisine yapılacak olan ‘Millet Ormanı’ projesi tamamlandıktan sonra Giresunluların kullanımına sunulacak.

Projede; yürüyüş ve koşu yolu, macera parkı, seyir terası, sosyal tesis, araç yolları, otopark, kamelya, wc, kültür evleri, bisiklet yolları, amfi tiyatro ve kamp alanları bulunuyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, şehrin dört bir yanında hayata geçirdikleri ve geçirecekleri çok sayıda park ve yeşil alan çalışmaları olduğunu hatırlatarak: “İnsanımızın ihtiyaç duyduğu kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin geliştirilmesi ‘Millet Ormanı’ projesi ana unsurları arasında bulunuyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde “81 İle 81 Millet Ormanı” projesi için Tarım ve Orman Bakanlığımız bünyesinde Orman Bölge Müdürlüğümüz ile harekete geçtik. Şehrimiz için tüm bakanlıklarımız ve kurumlarımız desteğini alıyoruz. Görev yaptığımız süre içerisinde Giresunumuza projelerimizle iz bırakmaya, iyinin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Bu proje de son derece uygun bir yerde şehrimize artı değer katacak. ‘Millet Ormanı’na şehrimizin her kesiminden insanların gerek araç gerekse yaya yolu ulaşımını sağlayacak kamulaştırma işlemleri de devam etmekte olup, bütün konforu ile Giresun halkının hizmetine sunulması sağlanacaktır. Hayata geçirdiğimiz zaman Giresun halkının buradan çok güzel duygularla ayrılacağını düşünüyorum. Giresun’umuza hizmet etmek bizlere onur veriyor.” ifadelerini kullandı.

‘Millet Ormanı’ tamamlandığında işletmecilik yönüyle Giresun Belediyesi’nin uhdesinde olacağını söyleyen Başkan Şenlikoğlu: “Giresunlumuzun nefes alacağı bu proje için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Orman Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Şehrimize şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

YORUM YAP