DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.281.341-2.715

Jandarma Teşkilatı’nın 183’üncü Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 183’üncü kuruluş yıldönümü kutlama törenine katıldı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Jandarma Teşkilatı’nın 183’üncü Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Şehit Tuğgeneral Bahtiyar Aydın Kışlası Tören Alanında 14 Haziran Salı günü saat 10.30’da gerçekleştirilen tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

80 YAŞINDAKİ DEDEDEN JANDARMA MARŞI!

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve kutlama mesajlarının okunmasıyla devam eden törende, askerlik hizmetini 1963 yılında Jandarma Er olarak yapan Giresun İli Çanakçı İlçesi Kuşköy Köyü nüfusuna 79 yaşındaki Mehmet Köçek tarafından okunan “Jandarma Marşı” kutlama törenlerine ayrı bir renk kattı.

Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu ve Vali Enver Ünlü’nün protokol konuşmalarının ardından Jandarma Marşını okuyan Mehmet Köçek’e Sayın Valimiz tarafından hediye takdim edildi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL VERİLDİ

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 183’üncü yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri; Vali Enver Ünlü, Jandarma bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Muhammet Arışan tarafından takdim edildi.

Resim dalında dereceye giren ilkokul öğrencilerinden birinci Erva mutlu, ikinci Mürdiye Bayram ve üçüncü Leyla Dilan Bakır’a hediyeleri Vali Ünlü tarafından takdim edildi. Şiir dalında dereceye giren ortaokul öğrencilerinden birinci Ada Su Çağlar, ikinci Burak Karakaya ve üçüncü Asu Gül Erol’a hediyesi Bölge Komutanı Köroğlu tarafından, Kompozisyon dalında dereceye giren birinci Muhammet Enes Sandıkçı, ikinci Esmanur Karayel ve üçüncü Kardelen Yaren Gökçin’e hediyesi Belediye Başkan Yardımcısı Arışan tarafından verildi.

Hediye takdim töreninin ardından program Köpek Timlerinin gösterileriyle sona erdi.

SAYIN VALİMİZ “JANDARMA TEŞKİLATIMIZ BİZLERİN VE AZİZ MİLLETİMİZİN ÖVÜNÇ KAYNAĞI OLMUŞTUR” DEDİ

Törende bir konuşma yapan Vali Ünlü “Kurulduğu günden bu yana Aziz Milletimizin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak canla başla hizmet veren; tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu, devletimizin en köklü kurumlarının başında gelen ve 2 asra dayanan şanlı geçmişe sahip olan Jandarma Teşkilatı’mızın kuruluşunun 183. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Desteğini milletimizden, gücünü kanunlardan alan Türk Jandarma Teşkilatımız; birlik ve beraberliğimizi koruyarak, devletimizin bekası için yüksek bir vazife şuurunu merkeze alarak ve en önemlisi de kahramanca görev yaparak göğsümüzü kabartmıştır.

Terörle mücadeleden asayişe, düzensiz göçle mücadeleden trafik güvenliğine kadar gece gündüz demeden fedakârca hizmet veren Jandarma Teşkilatımız, gerek iç güvenlik harekâtında gerekse sınır ötesi operasyonlarda gösterdiği azim, kararlılık ve başarılarla da bizlerin ve aziz milletimizin övünç kaynağı olmuştur.

Kısaca Jandarmamız ülkemizin her noktasında gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden her daim milletimizin hizmetinde olmuş, bundan sonrada olmaya devam edecektir.

Sahip olduğu 183 yıllık birikim ve tecrübe çerçevesinde oluşturduğu vizyonla kendisini daima yenileyen Jandarma Teşkilatımız; çağın gereklerine uygun teknolojik donanımı, disiplini, vatan sevgisi ve üstün vazife bilinciyle görev ve sorumluluklarını yerine getirirken, asli görevlerinin yanı sıra, hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle, devlet-millet kaynaşmasında da önemli bir köprü olmuştur.

Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle “Bir Kanun Ordusu” olan Jandarma Teşkilatımız; milletimizin emniyeti için çalışarak şerefli bir görevi ifa etmekte, varlığı ile milletimize güven vermektedir. Bu önemli görevi 183 yıldır olduğu gibi bundan sonra da layıkıyla yerine getireceğine, her alanda ulaşmış olduğu başarı çizgisini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı ile daha üst seviyelere yükselteceğine yürekten inanıyorum,

Bu duygu ve düşüncelerle; Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yılını içtenlikle kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanı uğrunda hayatlarını kaybeden Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi ise şükranla anıyor, görevi başındaki tüm teşkilat mensuplarımıza aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu güzel bir yaşam diliyorum. Nice 183 yıllara diyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

YORUM YAP