DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.582,993.403
reklam

Fındık Müzesi İçin GTB Destek istedi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Fındık Müzesi İçin GTB Destek istedi.
reklam

Fındık Müzesi için Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ı makamında ziyaret eden Giresun Ticaret Borsası (GTB) heyeti, hazırladıkları Fındık Müzesi projesi hakkında bilgilendirmelerde bulunarak destek istediler.

Projeyle ilgili bilgi veren Meclis Başkanı Ertaç Öztürk; “Fındığın Başkenti Giresun’a yakışır bir Fındık Müzesi kurulması için bir süredir sürdürdüğümüz proje çalışmalarında sona geldik. Müzenin yeri ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Bulancak’ta tercihlerimiz arasında ve yer temin edilirse Bulancak’ta kurulmasını arzu ederiz. Bu anlamda Pazarsuyu’nda, sahilde, Fatih Otomotiv karşısında bulunan ve bir kısmı belediyenin olan dolgu alanında bu projeyi hayata geçirebiliriz. Fındık müzesi ve Tema parkı olarak planladığımız proje fındık kültürümüzle ilgili çok önemli bir boşluğu dolduracaktır” dedi.

Belediye Başkanı Yakar ise ziyaretten ve projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, projenin Bulancak’ta uygulanması ve hayata geçmesi temennimizdir. Biz elimizden gelen desteği veririz dedi.

Ziyarette; Giresun Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ertaç Öztürk, Meclis Başkan Yardımcısı Öner Sarıgül, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Kahraman, Meclis Üyesi Halis Özkaya, Meclis Üyesi Niyazi Gürsoy, Genel Sekreter Eren Nizam hazır bulundular.

YORUM YAP