DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.589,723.71
reklam

Bulancak’ta Silahlı ve Silahsız Drone Fabrikası Kuruluyor!

Bulancak’ta Silahlı ve Silahsız Drone Fabrikası Kuruluyor! Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi yeni ve farklı yatırımcılara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bulancak’ta Silahlı ve Silahsız Drone Fabrikası Kuruluyor!
reklam

Bulancak’ta Silahlı ve Silahsız Drone Fabrikası Kuruluyor!

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi yeni ve farklı yatırımcılara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Son olarak Silahlı ve Silahsız Drone imalatıyla (SİHA ve İHA) savunma sanayine yönelik üretim yapacak bir firma, tahsisi yapılan 5 dönümlük alanda fabrika inşatına başladı. Proje ve İnşaat ruhsatını 2. OSB Başkan Vekili sıfatıyla Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar imzalarken, fabrikanın en kısa zamanda tamamlanarak üretime başlaması bekleniyor.

CAZİBE VE İSTİHDAM MERKEZİ OLACAK

2. OSB Başkan V. Recep Yakar; “Milli Savunma Bakanlığı izniyle, Giresun 2. OSB’de yatırım yapan Drone Tech Savunma  Sanayi A.Ş. isimli firma, ülkemizin savunma sanayisine katkısının yanında, bölgemiz ekonomisine ve istihdamına da büyük katkısı sağlayacaktır.

Daha önce müjdesini verdiğimiz yatırımlar bir bir hayata geçerken,  cazibe merkezi haline gelen 2. OSB istihdam anlamında da lokomotif olacaktır. Faaliyete geçen 7 firmayla şu anki istihdamımız 1.500-2 bin civarında iken, toplamda faaliyete geçecek 29 firmamızla istihdam rakamları 5-6 binlerin üzerinde olacaktır.

Yine geçtiğimiz günlerde TPM Asansör isimli bir firmaya daha yaklaşık  6  dönümlük yer tahsisini gerçekleştirdik. Bu firmamızda asansör rulmanı (bilyesi) alanında yapacağı üretimiyle farklı bir sektör olarak çeşitliliğimizi artıracaktır” diye konuştu.

YORUM YAP