Bulancak’ta Çürük Elektrik Direği Tehlike Saçıyor « Bulancak Ajans

31 Ocak 2023 - 03:25

Bulancak’ta Çürük Elektrik Direği Tehlike Saçıyor

Bulancak’ta Çürük Elektrik Direği Tehlike Saçıyor
Son Güncelleme :

18 Haziran 2016 - 13:27

Bulancak Sanayi Mahallesi İlçe Jandarma Komutanlığı karşısında yol kenarında bulunan demir elektrik ve aydınlatma direğinin çürümüş hali vatandaşların tepkisini çekiyor.

Fotoğraflarda da görüldüğü gibi direğin çürümüş olmasından dolayı demir direğin özelliğini kaybettiği, demirlerin paslandığını ve eğildiğini gösteren mahalle sakinleri; bu haliyle bu direklerin fazla ayakta kalamayacağını ileri sürdü.

Olası bir faciaya yol açmadan yetkililere seslenen bölge halkı, herhangi bir kazaya sebebiyet vermeden direğin tamir edilmesini ya da yenilenmesini istiyor. Dün akşam saatlerinde direkten kablo koptuğunu gösteren yoldan geçen vatandaşlar, esnaflar ve mahalle sakinleri bir yıl önce Belediye ye dilekçe verdiklerini direğin AKSA sorumluluk bölgesinde olması nedeniyle Belediye’nin hiç bir şey yapmadığı AKSA’nın ise bölgeye hiç uğramadığını dile getirenler; “Üç kuruşluk bir direk yüzünden illa ki birilerinin canının mı yanması gerekiyor? Neden? Yetkilileri göreve çağırıyoruz! Bu direk çürümüş, kablosu da dün akşam koptu. Birileri canından olmadan yetkilileri göreve davet ediyoruz.” dediler.

Günümüz koşullarında yer altına alınması gereken elektrik hatlarının Bulancak’ta hâlâ yer üstünde olduğunu dile getiren vatandaşlar, çürümüş haldeki bu elektrik direğinin modernlikten de uzak bir görüntü verdiğine dikkat çekti.