Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR31,1478% 0.14
EURO33,8440% 0.09
STERLIN39,5260% 0.09
FRANG35,4117% 0.18
ALTIN2.039,42% 0,36
BITCOIN1.785.03111.009

Bulancak’ta Kaldırımlar İşgal Altında‏

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bulancak’ta Kaldırımlar İşgal Altında‏

Yayaların güvenliği için yapılan ve hatta engelliler için büyük bir öneme sahip kaldırımlar artık tehlike saçıyor.

Cadde ve sokakların ve kaldırımların esnaf tarafından işgal edilmesi vatandaşları çileden çıkarırken, vatandaş kaldırımlar yerine araçların seyrettiği yol içlerinden ulaşımını sağlıyor.

Bulancak’ta, birçok vatandaş kaldırım işgallerini protesto ederken bu konuda ağır yaptırımların getirilmesini istiyor. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu yer ve saatlerde birçok sorun yaşadıklarını dile getiren vatandaşlar yaşadıkları sıkıntıyı şöyle dile getirdiler:

“Yayaların güvenli bir şekilde yürümeleri için yapılan kaldırımlar amacı dışında kullanılıyor. Engelliler sokağa çıkamaz hale geldi. Birçok yerde kaldırımlar araçların, marketlerin malzemeleri tarafından işgal edilmiş durumda. Yayalar şehir içinde bir uçtan diğer uça yürüyebilmek için engelli parkurdan geçmeleri gerekiyor. İki kişi yan yana yürüyemiyor. Son günlerde moda olan araç sahipleri araçlarını kaldırıma park etmeye başladı. Bu durum yayaları tehlikeye atılıyor. Birçok vatandaş ise trafik kazaları ile karşı karşıya kalabiliyor.

Diğer bir önemli nokta ise çocuklar büyük tehdit altında. Çocuklarımıza okullarımızda kaldırımdan yürümelerinin gerektiği eğitim verilirken maalesef bu durum uygulamaya geçemiyor. Çünkü çocuklarımız kaldırımlarda yürüyemiyor ve araçların seyir ettiği yola çıkmak zorunda kalabiliyorlar. Yetkililer bu duruma el atmalılar kaldırım işgallerine son vermeliler. Yetkilileri görevlerini yapmaya davet ediyoruz.”

Haber: Erdem ERDEN – www.bulancakajans.com

YORUM YAP