DOLAR32,8622% 0.11
EURO35,1894% -0.11
STERLIN41,6642% -0.13
FRANG36,8288% 0.01
ALTIN2.492,96% 0,13
BITCOIN64.798,01-0.584
reklam

ARAÇ FİLOMUZ GENİŞLİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
ARAÇ FİLOMUZ GENİŞLİYOR
reklam

Giresun Belediyesi araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor.

1 adet vidanjör, 1 adet tam donanımlı bomlu sepetli itfaiye aracı, 1 adet yol süpürme aracı ve 1 adet çöp toplama aracı Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun gayretleriyle Belediyenin araç filosuna kazandırıldı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü ve Su Kanal Müdürlüğünde kullanılmak üzere 4 adet yeni nesil araç belediye görevlileri tarafından teslim alınarak şehrimize getirildi.

Belediye bünyesine katılan yeni araçlar için dün İtfaiye Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Törende konuşan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, vatandaşlara en iyi sunmak için araç filosunu genişlettiklerini söyledi.

Belediye olarak 28 Mahallenin tümüne hizmet götürdüklerini kaydeden Başkan Şenlikoğlu: “Araç filomuz ne kadar güçlü olursa hizmetlerin yapılması da o kadar hızlanacaktır. Araçsız olduğumuzda daha güçsüz oluruz. Derdimiz vatandaşlarımıza hızlı, etkili ve kaliteli hizmet sunmaktır. Mahalle, köy ayırt etmeden şehrimizin her yerine, vatandaşlarımızın tümüne ulaşmak ve en iyi hizmeti verebilmek için ekip arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz. En az maliyetle en fazla işi yapmak için sürekli hesap yapıyoruz. Belediye hizmetlerinde kullanacağımız yeni hizmet araçlarımız Giresunumuz’a hayırlı olsun. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe edilen bu araçlar için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, Sayın Genel Başkan Yardımcımız Nurettin Canikli’ye, Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve diğer siyasilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

İCRAATLARIMIZA 2020’DE FİİLEN BAŞLIYORUZ

Konuşmasının devamında bir müjde daha veren Başkan Şenlikoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yapılan görüşme sonucunda kombine vidanjör talep ettiklerini ve Bakan Kurum’un talimatlarının ardından yazışmaların başladığını belirterek: “ Aracın Valilik üzerinden Belediyeye tahsisi yapılacak. Bu çok yönlü araca şehrimizin ihtiyacı vardı. Maliyeti yaklaşık 5 milyonu bulan bu araç ile aynı zamanda ilçe belediyelerimize de destek olacağız. Biz göreve geldiğimizde bir yıl süre istemiştik. Gerçi bu sürede henüz dolmadı. Ancak şunu söyleyeyim ki, 2020 yılından itibaren icraatlarımız yoğun bir şekilde fiilen başlayacak.  Arkadaşlarımız bizi izlemeye devam etsinler” diye konuştu.

Şenlikoğlu daha sonra vidanjörün direksiyonuna geçip,  Makina İkmal Müdürlüğüne kadar aracı kullanırken, diğer araçlarda konvoya katıldı.

Törene Belediye Başkan Yardımcıları Osman Öden, Abdurrahman Demirel,  Belediye Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri de katıldı.

Diğer yandan, yerli firma ve Türk mühendisler tarafından hazırlanan bu araç birçok teknik özelliği de bünyesinde barındırıyor. Tamamen hidrolik ve akıllı özelliğe sahip olan aracın merdiven kısmı açıldığında 360 derece dönme 300 kg da taşıma kapasitesine sahip araçta 270 kg ağırlığında asansör mevcut. Ayrıca bomlu sepeti bulunan yeni itfaiye aracı otomatik şanzıman, 12 vitesten oluşan ve kendi üzerinde birde jeneratör barındıran son derece teknolojik bir özelliğe sahip. Merdiven uzunluğu ise altmış metre.

YORUM YAP