2022-2023 Sanat Sezonu Dolu Dolu Başlıyor « Bulancak Ajans

29 Eylül 2023 - 17:52
2022-2023 Sanat Sezonu Dolu Dolu Başlıyor
Son Güncelleme :

06 Ekim 2022 - 16:28

Kültür ve sanat etkinliklerine büyük değer veren ve her geçen gün yeni bir program ile vatandaşları buluşturan belediye, 2022-2023 Kültür Sanat Sezonu açılışı için renkli bir program oluşturdu.

12 Ekim 2022, Çarşamba günü saat 20.00’de belediyenin kullanımına tahsis edilen gümrük binasındaki Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde açılış gecesi düzenlenecek. Gecede sanatçı Onur Şan sahne alacak.

Kültür ve sanat gönüllülerinin heyecanla beklediği kültür sanat sezonunda; tiyatro günleri, sergiler, konserler, fuarlar, festivaller, söyleşiler ve halk dansları gibi etkinlikler yer alırken programlara tüm Giresunlular davet ediliyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, kültürün, bir toplumun sahip olduğu maddi ve manevi birikimlerinin tümü olduğunu söyleyerek: “Her şeyin en iyisine layık Giresun’umuzda fark yaratmaya devam ediyoruz. İnsan kendi kültürel mirasını, birikimini öğrenir, yaşatır ve kendisinden sonra gelen kuşaklara aktarır. Böylece toplumun kültürü, sanatı, eserleri gelişerek geçmişle gelecek arasında bir köprü işlevi olma özelliği görür. Bizler de Giresun Belediyesi olarak kültür ve sanat miraslarına sahip çıkmayı her daim görev ediniyoruz. Tüm hemşehrilerimizi dolu dolu geçecek kültür sanat etkinliklerimize ve açılış gecemize davet ediyorum.” şeklinde konuştu.