DOLAR32,1734% 0.12
EURO35,0072% 0.08
STERLIN41,1286% 0.2
FRANG35,2867% 0.31
ALTIN2.422,67% -0,28
BITCOIN67.818,69-1.073

Giresun Teknopark İnşaatı Başlıyor

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alacak olan Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (TGB) inşaat yapım işi sözleşmesi….

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Giresun Teknopark İnşaatı Başlıyor

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alacak olan Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (TGB) inşaat yapım işi sözleşmesi Giresun Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda Giresun TGB Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Can ve inşaat ihalesini kazanan firma yetkilileri arasında imzalandı.

Girişimciler için oldukça önemli bir ekosisteme sahip olması beklenen Giresun Teknopark’ın içerisinde kiralanabilir ARGE ofisleri, kuluçka merkezi, ön kuluçka merkezi, teknik atölyeler ve sosyal alanlar bulunuyor. Önümüzdeki günlerde fiziki inşaat alt yapı çalışmaları başlayıp, dokuz ay içerisinde bitirilmesi planlanan Teknopark’ın faaliyete geçmesiyle, birçok girişimci, akademisyen ve şirketlere sağladığı muafiyetler sayesinde ARGE alanında nitelikli çalışmaların ticarileşeceği ve geliştirileceği önemli bir bölge haline gelmesi ve planlanan projelerin ülkemizin milli ARGE atılımlarına katkıda bulunarak nitelikli personel istihdamı da sağlaması bekleniyor.

İmza töreninde konuşan Rektör Can; Giresun Teknopark’ın ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileyip, ayrıca kuruluşundan bugüne kadar tüm çalışmalar için Giresun Teknopark Yönetim Kuruluna ve kurucu ortaklarına teşekkür etti.

İnşaatın ilerlemesiyle beraber Giresun Teknopark içerisinde yer almak isteyen firmalar ve akademisyenler için gerekli süreç hakkında bilgilendirmeler sosyal medya hesaplarından ve web sayfasından duyurulacaktır.

YORUM YAP