DOLAR33,0702% 0.01
EURO36,2010% -0.03
STERLIN43,0176% -0.07
FRANG37,3362% -0.24
ALTIN2.618,23% 0,15
BITCOIN63.537,26-1.788
reklam

Yüksek Gerilim Direği Tehlike Saçıyor

Güce İlçe Devlet Hastanesi bahçesine dikilen yüksek gerilim direği hastaneye gelen vatandaşları tedirgin ediyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yüksek Gerilim Direği Tehlike Saçıyor
reklam

GÜCE (Hayri BAHADIR) Güce’de Hastane Kapısındaki Yüksek Gerilim Direği Tehlike Saçıyor.

   Güce İlçe Devlet Hastanesi bahçesine dikilen yüksek gerilim direği hastaneye gelen vatandaşları tedirgin ediyor.

    2021 yılında Güce Devlet Hastanesi için yer tahsisi yapıldıktan sonra bu alana yüksek gerilim hattı çekildi. Hastane binası bahçesine dikilen yüksek gerilim direği hasta ve hasta yakınlarının tepkisine neden oluyor.

    Vatandaşlar olası bir tel kopmasında veya dikilen eğri ince direğin kırılması durumunda insanların şifa bulmak için geldikleri hastanede ölümle karşı karşıya gelebileceklerini belirterek yetkililerin acilen çözüm bulmasını ifade ettiler.

                “Can Kaybı Olursa Kim Hesap Verecek”

    Hastane kapısında tehlike saçan bu direğin buradan kaldırılması için birilerinin ölmesinin mi gerektiğini belirten vatandaşlar, “Bu yüksek gerilim direğinin buradan acilen kaldırılmasını istiyoruz. Hastaneye gelenler ve buradan geçen vatandaşlar için tehlike arz ediyor. Olası bir rüzgârda bu direk kırılarak bu teller hastaneye gelen vatandaşların üzerine düşse can kaybı yaşansa bunun hesabını kim verecek. Hastaneye geldiğimizde hastalıktan değil hastane bahçesine yüksek gerilim hattı için dikilen ince ağaç direkten korkuyoruz. Buradan bir kere daha yetkililere sesleniyoruz, patlamaya hazır bir bomba gibi hastane kapısında duran bu direğin can ve mal kaybı olmadan bir an önce buradan kaldırılmasını istiyoruz” dediler.

Haber: Hayri Bahadır

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.