DOLAR32,5205% 0.69
EURO34,9238% 0
STERLIN41,4968% 0.54
FRANG36,3537% 0.63
ALTIN2.406,23% 0,64
BITCOIN66.755,00-2.197
reklam

Yöresel ürünler pazarının üçüncüsü yapılıyor.

Giresun Belediyesi tarafından, yöresel ürünleriyle tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlar için hayata geçirilen ‘Yöresel Ürünler Pazarı Projesi’nin üçüncüsü de hayata geçiyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yöresel ürünler pazarının üçüncüsü yapılıyor.
reklam

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamındaki ‘Üreten Kadın Güçlü Kadın’ projesi olan yöresel ürünler pazarının üçüncüsü Gaziler Mahallesi’ne yapılıyor.

Modern bir mimari ile inşa edilen ve projenin hizmete girmesiyle birlikte sokaklarda satış yapmak durumunda kalan kadın çiftçilerin rahat, modern bir pazar yerinde ürünlerini pazarlamaları ve ekonomiye kazandırılması amaçlanıyor.

Yöresel ürünler pazarı projelerini önemsediklerini vurgulayan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Biz üretenin her zaman yanındayız. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza istihdam imkânı sunmak, sokaklarda satış yapan annelerimizin teyzelerimizin rahat, modern ve güvenli bir yerde satış yapmalarını sağlamak, üretilen yöresel ürünlerin tüketiciye daha kolay ulaşmasına vesile olmak için bu pazar projemize devam edeceğiz” dedi.

Bilindiği üzere, yöresel ürünler pazarı projesi daha önce Çınarlar Mahallesi ve Bulancak Durağı mevkiinde hayata geçirilmişti.

YORUM YAP