DOLAR32,2511% 0.14
EURO35,0023% 0.27
STERLIN41,0886% 0.43
FRANG35,2346% 0.08
ALTIN2.418,47% 0,36
BITCOIN69.169,992.748

Yöresel Ürünler Pazarı Açılışa Hazırlanıyor

Giresun Belediyesi tarafından Çınarlar Mahallesi’ne yapılan yöresel ürünler pazarı açılışa hazırlanıyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yöresel Ürünler Pazarı Açılışa Hazırlanıyor

Çınarlar, Sokakbaşı ve Debboy mevkii çevresindeki sokak ve kaldırımlarda satış yapan kadınlara, artık daha rahat, konforlu, kapalı pazar yerini kullanacak yeni pazar yerinde; 12 tanesi 10,6 metrekare, 2 tanesi ise 15,5 metrekareden olmak üzere toplam 14 dükkân ve yükleme boşaltma için ise 4 araçlık park alanı projelendirildi.

Yöresel pazarın hizmete girmesiyle birlikte sokaklarda satış yapmak durumunda kalan kadın çiftçilerin rahat, modern bir pazar yerinde ürünlerini pazarlamaları ve ekonomiye kazandırılması amaçlanıyor.

Bu arada, Çınarlar mevkiindeki Belediyeye ait mekan adlı tesiste yöresel pazar yerini kullanmak için taleplerini ileten üretici kadınlarla Belediye yetkilileri arasında istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda Belediye yetkilileri pazar yeri hakkında bilgi verip, kullanım esasları anlatılırken, üretici kadınlar da öğrenmek istedikleri tüm detayları sorarak gerekli bilgileri aldı.

Üreticilerin ürünlerinin değerlendirilmesi ve ev ekonomisine katkıda bulunması amacıyla pazar yeri sayılarını artıracaklarına işaret eden Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Giresun’umuza özgü yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar bu pazarda tezgâhlardaki yerini alacak. Kadınlarımız açık alanda ve hijyenik olmayan şartlarda ürünlerini satıyor, yağmurlu ve karlı havalarda sıkıntılar çekiyordu ve bu olumsuzluklar son buldu. Görünüm açısında da güzel bir pazar yeri oldu. Ürünlerimizi üretmek yetmiyor, ürettiğimiz ürünleri satabilmeliyiz. Ekonomik olarak geriye dönüşü sağlamalıyız. Biz her zaman üretenin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM YAP