DOLAR32,3073% 0.14
EURO34,9299% 0.16
STERLIN41,2009% 0.11
FRANG35,3820% 0.13
ALTIN2.426,53% 0,21
BITCOIN67.562,82-1.325

Yıldızlar Altında Giresun

Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat etkinlikleri aralıksız devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Yıldızlar Altında Giresun

Giresun Belediyesi tarafından Ağustos 2019’da ilki düzenlenen ve büyük beğeni toplayan “Yıldızlar Altında Giresun” Yıldız Fotoğraf Atölyesi’nin ikincisi bu yıl 6-8 Ağustos tarihlerinde Giresun sınırlarında düzenlendi. Etkinliğe il içi ve il dışından yaklaşık 30 fotoğraf tutkunu katıldı.

Giresun Belediyesi ve Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği ile Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği işbirliğinde düzenlenen etkinliğe katılan katılımcılara ilk olarak belediyenin sosyal tesisi Giresun Mekan’da teorik eğitim verildi.

Eğitmenler Ahmet Kılıç, Engin Ayyıldız ve Hakan Aydın tarafından astrofotoğrafçılık teknikleri konusunda verilen teorik eğitimin ardından katılımcılar Giresun yaylalarında yıldız fotoğrafı çekmek üzere kampa girdi. Tüm gece boyunca yıldız çekimi gerçekleştiren fotoğrafçılar sabah saatlerine kadar birbirinden güzel farklı fotoğraflar kaydetti.

Etkinliğe katılan Giresun Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel, “Giresun’umuzun ulusal ve uluslarsa arası mecralarda tanıtımı için önemli yeri olacak etkinliğimiz hayırlı olsun. İl içi ve il dışı katılımcı fotoğrafçı arkadaşlara müteşekkiriz.” dedi.

Eğitmenler ise, “Giresun Belediyesi öncülüğünde ‘Yıldızlar Altında Giresun’ etkinliğini ikinci kez düzenliyoruz. İlkini 2019’da düzenlemiştik. Bildiğiniz üzere yıldız fotoğrafçılığı farklı bir alan. Verimli bir etkinlik oldu. Bildiklerimizi arkadaşlarımıza aktardık. Katılım gösteren, destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Katılımcılar da böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesinden dolayı Giresun Belediyesi’ne, Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği’ne,  Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği’ne, eğitmenlere ve etkinlik süresi boyunca kendileri ile yakından ilgilenen belediye personellerine teşekkür etti.

YORUM YAP