DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.589,723.71
reklam

Yaylalarda bina cephelerinde iyileştirme yapılacak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yaylalarda bina cephelerinde iyileştirme yapılacak
reklam

Hayata geçirdiği projelerle Ordu’yu turizmde marka şehir haline getiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde gerçekleştirdiği cephe iyileştirme projesini, şehrin önemli turizm noktalarından biri olan Çambaşı yayla merkezinde de uygulayacak.

62 ADET BİNANIN CEPHESİ YENİLECEK

Kabadüz İlçesi sınırları içerisinde bulunan Çambaşı Yaylası’nın merkezinde uygulanacak proje kapsamında 62 adet binanın cephesinde iyileştirme çalışması yapılacağının müjdesini veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler,  “Çambaşı yaylamız bizim misafir odalarımızdan birisi. Misafir odası evin en özen gösterilen alanlarından birisidir. Bu nedenle doğal, tarihi ve kültürel kimliği ile dikkat çeken Çambaşı yaylamız da özel bir ilgiyi hak ediyor.  Yayla merkezinde 62 adet binada yapacağımız cephe iyileştirme projesi kapsamında, yaylanın yöresel kimliğine uygun olarak binaların cephesinde ahşap giydirme ve mantolama çalışması yapacağız” dedi.

VİZYONUNU DEĞİŞTİRECEK

Projenin Büyükşehir ve DOKA işbirliği ile hayata geçirileceğini söyleyen Başkan Güler, “Ordu Büyükşehir Belediyesi, DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı) işbirliğiyle hayat bulacak proje kapsamında güzel ve özel bir iş ortaya çıkmış olacak. Gerçekleştireceğimiz bu çalışma ile ticari ve turizm hareketliliği olan yerlerden biri haline gelen Çambaşı yayla merkezimizin vizyonunu değiştireceğiz. Yüklenici firmaya yer teslimi yapılan projede çalışmalar kısa zaman içerisinde başlayacak. İlimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

YORUM YAP