Yakar “Yalan konuşuyor hayal satıyorlar”

Yayınlanma Tarihi :

Seçimlere az bir süre kala Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Yakar sürekli yalan ve iftiralar atıldığını, yalanları çürüttükleri halde aynı yalanların tekrar söylendiğini vurguladı.
Seçimlere az bir süre kala Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Yakar sürekli yalan ve iftiralar atıldığını, yalanları çürüttükleri halde aynı yalanların tekrar söylendiğini vurguladı.
Biz dostluk içinde tatlı sert bir rekabetle seçim çalışması yürütmeyi istiyorduk diyen Başkan Yakar, “Dostluk içinde bir kampanya yürütmek istiyorduk. Belden altına vurmadan yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatalım diyorduk. Belden altına girsek sokağa çıkamayacakları şeyler olmasına rağmen biz o tür şeylere tenezzül etmedik, etmeyeceğiz. Ama bakıyorsunuz sürekli yalan sürekli iftira. Bizim yapılan işlerde rant elde ettiğimiz, pay aldığımız, akrabalarımızın iş aldığı türünde defalarca yalanlanmış şeyleri ısıtıp ısıtıp anlatıyorlar. Kendisi meclis üyesidir. Belediyede ihale yöntemi uygulanır ve kanunlarla belirlidir. Usulsüzlük varsa yargı yolunu 5 senedir neden kullanmamıştır? Aynı genel başkanı gibi çamur at izi kalsın mantığı ile hareket ediyorlar.
85 Milyon borç yalanını kendi imzalarıyla ispat ettik
Yalan konuşan, iftira atan bir insandan yönetici olmaz. Bunu söylemek inanın bizi üzüyor. Ama sürekli aynı yalanlar. 85 milyon lira borç var diye haftalardır halkımıza yalan söylüyor. Bunu kendi imzasıyla çürüttük. 36 Milyon liralık borç çizelgesinde meclis üyesi olarak kendi imzası da var. Yine 2018 yılı 32 milyon lira borç çizelgesinde CHP meclis üyesinin imzası var. 16 milyon lira alacağımız var. Bakıyorsunuz hala 85 milyon lira borç var diye toplantılarda konuşuyor. Halkımız bunu bilmeli ve imzası olan borç çizelgesini sormalıdır.
Yine organize sanayi bölgesinin AK Parti zamanında yarıya düşürüldüğünü anlatıyor. 1992’de Bulancak, Espiye ve Giresun’un şu an ki mevcut organize sanayi bölgesinin olduğu projeden Giresun’un projesi kabul edilmişti. Hükümet DYP-SHP, siyasi ağırlığı koyan CHP Giresun Belediye Başkanı Mehmet Işık. AK Parti ortada hiç yok! Daha sonra 2000 yılında Bulancak CHP yönetimindeyken o bölgeyi imara açan yine onlar. Olayı tekrar başlatan ve bu sürece getiren ise suçladıkları AK Parti. Bunların yaptığı en iyi şey iftira üretmektir.
140 ile giden aracın el frenini çekerseniz takla atarsınız
Son beş yılda ve öncesi 10 yılda başlayan projelerle Bulancak İlçesinin şantiye alanına döndüğünü belirten Başkan Yakar, “Şu an süratle gidiyoruz. Yapılan hizmetler İlçe teşkilatı, milletvekillerimiz ve hükümetimiz ile bizim ortak yürüttüğümüz çalışmalar. Şayet Allah göstermesin Bulancak’a CHP zihniyeti hakim olursa 140 ile giden aracın el frenini çekmek gibi olur ki takla atarız. Bunların çakılı bir çivisi yok. Gerek genel başkanları gerekse kendileri Sayın Cumhurbaşkanımıza hakarette ve iftirada yarışıyorlar. Bunlar gelse iktidarla nasıl uyum içinde çalışarak hizmet getirecekler? Örneği Giresun belediyesidir. 10 yıldır Giresun’u CHP belediyesi yönetiyor hangi projeyi yapmışlar? Hangi hizmeti getirmişler? Saysınlar da bizde bilelim. Ancak iftira atarlar, hakaret ederler ve yalan konuşurlar. Biz yaptıklarımızı ve yapabileceklerimizi anlatıyoruz.
Milyonluk proje hayalleri satıyorlar
Teknik alt yapısı olmayan bilgisayarda üstünkörü yapılmış projeler açıklıyorlar. Projeler bakıyorsunuz 40-50 milyonluk projeler. Neyle yapacaksınız? Belediye bütçesinden. Belediye bütçesi şu an giderlere ancak yetiyorken ve sizin yalanlarınıza göre 85 milyon borç varken nasıl yapacaksınız? Kesinlikle hayal satıyorlar. Ama biz yaparız. Kimle yapacağız? Milletvekillerimizle, Dokap’la, ilgili bakanlıklarla yapacağız. Hepsinin görüşmeleri yapıldı ödenekleri ayrıldı. Peki siz kime gideceksiniz? Her gün diktatör dediğiniz, hakaretler yağdırdığınız, “hırsız, yolsuz” dediğiniz Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarına hangi yüzle gideceksiniz? Bunlar iş üretemez abileri örnekleri ortada. Gelme şansları yok. Gelseler de “Biz yapacaktık ama iktidar engelledi” diyecekler.
Bulancak belediyesinden işçi mi atacaksınız?
Duyuyoruz ki herkese iş sözü veriyorlar. Bulancak Belediyesinin geliri belli işçi çalıştırma kapasitesi belli. Şu an çalışan sayısı kontenjanın üstünde. Siz nasıl işçi alacaksınız? O zaman sağda solda taraftarlarınızın konuştuğu gibi yenilerine yer açmak için mevcut çalışanları mı atacaksınız? İnsanların ekmeğiyle, işiyle aşıyla uğraşanların bu ilçeye vereceği hiçbir şey olamaz. Duyuyoruz ki yanlarında gezdirdikleri sendika başkanı çalışanlarımızın bazılarına baskı uyguluyormuş. Bunu da yargıya taşıyacağız. Kimse emekçinin, çalışanın üstünde tehditle, işten atarım korkusuyla tahakküm kuramaz. Herkes işini yapsın, siyaset yapacak olan sendikadan istifa edip siyaset yapsın. Sendikalar işçinin hakkı için kurulmuş sivil toplum örgütleridir. Siyaset yaparak işçiye baskı yapma yeri değildir.

İlk dönem alt ve üst yapı çalışmaları yaptık
İlk dönem su, atık su, kanalizasyon, doğalgaz ve arıtma tesisi gibi alt yapıyı komple yeniledik. Depodan ev bağlantısına kadar tüm şebekeler değişti. Karadeniz sahilinde çok az ilde olan arıtma tesisimizi yaptık. Doğalgaz hattımızın ana arterlerini döşedik. Üst yapı konusunda sıcak asfalt, baskı beton, kaldırım, ağaçlandırma ve ışıklandırma çalışmalarımızı büyük ölçüde tamamladık. Sahilimizi genişlettik ve bir ışık koridoru oluşturduk. Araç parkımıza yaklaşık 20 milyon liralık araçla takviye ettik. Şantiyemizi yeniledik, kapasitesini yaklaşık 20 katına çıkarttık. Beton santralini kurduk. 3 milyon lira sermaye ile kurulan beton şirketimiz, şu an 25 milyon liralık sermayeye ulaştı. Hem kendi işimizi yapıyoruz hem de dışarıya iş yapıyoruz. 37 tane çocuk parkı yaptık. Bunlardan 10 tanesi futbol, basketbol sahalı. Değişen dönüşen gelişen bir Bulancak için ilçemiz adeta şantiye gibi. 49-50 yıllık caddelere neşter vurduk güzelleştiriyor, dönüştürüyoruz. Ana caddelerimizde cephe giydirme çalışmalarımız devam ediyor. Kapalı otopark çalışmalarımız var. Bazılarını bitirdik bazılarında inşaatların sonuna geliyoruz. İskele projemizi 24-25 Mart’ta açılışını yapacağız. Galericiler sitemizin alt yapı çalışmaları başladı. Cenaze hizmetleri başta olmak üzere birçok sosyal proje alanında hizmetlerimizde ilkleri gerçekleştirdik.
70 dönüm dolgu ve fuar alanı projesiyle Bulancak’ı denizle buluşturacağız
Alt yapıyı tamamladıktan sonra bakanlıktan onayını aldığımız 70 dönüm denize dolgu projemizi yapacağız. Bulancak halkımızı tekrar denizle buluşturacak nefes aldıracak bir proje olacak. Ödeneğini ilgili bakanlıktan çıkardık. İnşallah ikinci dönem halkımızdan tekrar destek alarak bu muazzam projeyi hayata geçireceğiz. Hayal değil gerçek. Bakanlıktan onayı alınmış bir proje.
Balıkçı barınağı ve liman projesi
Yaklaşık 9 ay önce tüm teknik altyapısıyla bu projemizi hazırladık. Bilgisayarda hazırlanmış animasyon proje değil. Yine Dokap, milletvekillerimiz ve ilgili bakanlık ile görüşmeler yapıldı proje için ödenek ayrılması için onay alındı. Bunlar ekiple olan işler. Milletvekillerimiz, bakanlarımız, iktidarımız ile gelecek olan hizmetler. Yoksa belediye bütçesi ile tek başına yapılacak işler değil. Muhteşem bir balıkçı barınağı ve liman projesi inşallah hükümetimiz ile ortak bir çalışmayla ilçemize kazandırılacak.
Meydan projesi
Yine aylar öncesinde gündemimize aldığımız meydan projesi için yeni adliye sarayının yapılmasını bekledik. Adliye sarayımızı yaptığımız görüşmeler sonucunda yerini verdik ilgili bakanlıkla milletvekillerimiz, teşkilatımızın ve bizim ortak çalışmamızla ilçemize kazandırdık. O binanın yıkımı ile birlikte yine hükümetimizle ortak bir çalışma yaparak kentsel dönüşüm kapsamında meydan projemizi de hayata geçireceğiz. Yeni Meydan projemizin devamı ise Gazi Okuluna kadar uzanacak. Bu alandaki tüm binaları kentsel dönüşümle meydan alanına katacağız. Gazi Okulunun alanı da yeni Belediye Sarayı olarak belirledik. Mega bir dönüşüm projesi olan bu projemizi de hükümetimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla birlikte yürütüeceğiz. Bunlar lafla olmuyor. Bu projeleri açıklayanların yanında kimse yok. Bizim yanımızda Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz ve teşkilatımız var.
Kapalı yüzme havuzu
Yine ilçemizde kapalı yüzme havuzumuz için projemiz hazır. İlçemize kapalı yüzme havuzu kazandırmak için çalışmalar başladık. Bu konuda değerli abimiz hemşerimiz Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman Çağrıcı, birkaç hafta önce yaptığı ziyarette destek sözü verdi. İnşallah bu projemizde ikinci dönem ilçemize kazandıracağımız güzel projelerden biri olacak.
Kadınlar plajı
Yine kadınlarımıza özgü bir plaj için projemizi hazırladık. Yalnızca kadınlarımızın yararlanacağı bu proje limanın arka tarafında ki bölgeye yapılacak. Böylece isteyen kadınlarımız yalnızca kendilerine ait olan modern bir plaja sahip olacaklar.
Önümüzde ki günlerde yine projeler açıklayacağız
Halkımızla paylaştığımız projelerin yanında yeni müjdelerimiz de var. Onları önümüzde ki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız. Bizim yaptıklarımız ortada. Yapacaklarımızı da açıklıyoruz. Animasyon sanal projeler değil. Hepsinin vekillerimiz, bakanlık, Dokap ve hükümetimizle istişare ederek yapılmış onayı alınmış çalışmalardır.
Bulancak halkı ne yapacağını iyi bilir
Bir tarafta başarısızlık örnekleriyle dolu bir siyasi hareket diğer tarafta 17-18 yılda ülkemizde ve belediyelerimizde devrim niteliğinde hizmetler üreten AK Parti. Halkımız kimlerin kimlerle ittifak yaptığını, kimlerin hangi kirli ilişkiler kurduğunu kimin de ülkenin bekası için çırpındığını iyi biliyor. Kimlerin “Kürdistan’da biz kazanacağız, diğer taraflarda AKP, MHP ittifakını yıkacağız” diyen terör yandaşları ile kucak kucağa seçime gittiği bellidir. Halkımız sandıkta bu ittifaklara en güzel cevabı verecektir” dedi.

Basın No: