Yakar 2022 Hedeflerini Açıkladı « Bulancak Ajans

3 Ekim 2023 - 18:12

Yakar 2022 Hedeflerini Açıkladı

Yakar 2022 Hedeflerini Açıkladı
Son Güncelleme :

14 Mart 2020 - 17:14

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar,  14 Mart 2020 Cumartesi günü saat 10.00’da Bulancak Kahverengi Kafe’de (Kapalı Pazar Yeri/Kapalı Otopark üzeri), “Bulancak Belediyesi’nin Yeni vizyon Projeleri ve 2022 Hedefleri”ni tanıttığı bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya; Belediye Başkan Yardımcıları Bahtiyar Hüsem, Emrullah Guguk, Gökhan Çakmak, Belediye Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri de iştirak ettiler.

Toplantıda sunum üzerinden yeni dönem projelerini tanıtan ve tüm projelerin 2022 sonuna kadar tamamlanacağını belirten Başkan Yakar, katılımlarından ve ilgilerinden dolayı tüm basın mensuplarına teşekkür ederek konuşmasında şunlara değindi: “Bulancak Belediyesi olarak önceki dönemde alt yapıya ağırlık vererek Bulancak ölçeğinde birçok MEGA projeye imza attık. Hatırlamak gerekirse;

Türkiye’nin ilk Belediye Şirketlerinden Bulancak Beton A.Ş.’yi kurarak, şantiyemizi aktif hale getirdik. Başta hazır beton olmak üzere tüm ihtiyaçlarımızı kendimiz üreterek büyük tasarruf sağladık. Üretimlerimizi çevre il ve ilçelere satarak gelir sağladık.

Bulancak’ın su ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak AB destekli projeyle tüm şehrin içme suyu şebekeleri yenilenmiş, yeni kuyular ve depolar yapılmıştır.

Atıksu/kanalizasyon şebekeleri yenilenmiş ve Giresun’un ilk ve halen tek olan Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi yapıldı. Bulancak’ın tüm atıksuları yüzde yüze yakın oranda arıtılarak temiz su olarak deşarjı yapılmaktadır. Bulancak’ın dereleri ve denizleri temiz ve güvenli hale gelmiştir.

Yağmur suyu şebekeleri yenilenerek ve yenileri yapılarak, her yağmur sonrası sel ve su baskınlarına maruz kalan Bulancak görüntüleri tarih olmuştur.

Katı atık/çöp sorunu tarih olmuştur. Bulancak’ta çöpler artık ayrıştırma ve sıkıştırma tesisimizde ayrıştırılıp sıkıştırılarak üyesi olduğumuz Katı Atık Birliği Toplama alanına (Çavuşlu) nakledilerek ilçeden tamamen uzaklaştırılmaktadır.

Baskı Beton, Asfalt ve Giresun’da ilk kez Bulancak’ta kullanılan Silindirle Sıkıştırılmış Betonla (SSB) büyük oranda meydan alanlar, alt yapısı tamamlanan tüm cadde ve sokaklarımız kaldırımlarıyla beraber yenilenerek dönüşümü hissettirdiler.

15 Temmuz ve Millet Caddelerimiz ile İç Sahil Yolumuzun tamamında yeni ve modern aydınlatma elemanlarıyla oluşturulan Işık Koridorlarıyla Bulancak’ı aydınlattık.

Otoparklar; İlçemizin kronik sorunlarından trafik yoğunluğu ve park sorununa çare bulmak için Kapalı Pazar Yeri başta olmak üzere, sahilde iki yol arasında yer altı otoparkları tesis ederek otopark sorununu büyük oranda çözdük. Yeni dönemde devam edeceğiz.

Doğalgaz; Geçen dönem başladığımız doğalgaz çalışmaları kapsamınsa şehir merkezinde ana arterlerde doğalgaz alt yapısını ev çıkışlarına kadar tamamladık. Önümüzdeki kış Bulancak artık doğalgazla ısınacak.

Çocuk ve Aile Parkları; Bulancak’ın tüm mahalle ve semtlerinde içinde spor alanları, çocuk oyun grupları ve ailelerin oturup vakit geçirebilecekleri 30’un üzerinde park tesis ettik. İhtiyaca göre yenilerini yapmaya devam ediyoruz.

Ve burada dile getiremediğimiz onlarca hizmet, yatırım ve sosyal projelerle Bulancak’ı ciddi anlamda dönüştüren, çalışan ve üreten bir Belediye anlayışıyla bugüne geldik. Şimdi yeni dönemde de önümüze birçok hedefler koyarak Bulancak’ı gelişen, yenilenen ve dönüştüren bir vizyonla geleceğe taşımak için yolumuza devam ediyoruz.

2022 Hedefleri – Bulancak’ta Yeni Bir Dönem!

Bugün burada yeni dönem hedef ve projelerimizi sizlerle paylaşıyor ve burada açıklayacağımız tüm projelerimizi 2022 sonuna kadar tamamlayacağımızın altını çiziyoruz. Ülkemizin 2023 hedeflerine Bulancak olarak üstümüze düşeni yerine getirmiş olarak gireceğiz diyoruz…

 • Yeni Belediye Hizmet Binası ve Kent Meydanı Projesi

Bulancak’ta yeni dönem hedeflerimizin ve dönüşümün ilk adımı olan, Yeni Belediye Hizmet Binası ve Kent Meydanı Projemizi, 1958 yılında inşa edilen; Kaymakamlık, Adliye ve resmi daireler olarak uzun yıllar hizmet veren eski Hükümet Konağı’na ilk kazmayı vurarak başlattık. Proje kapsamında 1.5 dönüm olan kent meydanı 3.5 dönüme çıkacak ve Bulancak yeni yüzüyle çok daha modern bir hale gelecek. Yeni Belediye Hizmet Binası ve Meydan altında 150 araçlık yeraltı otoparkı da inşa edilecek. 2022 sonunda bitmiş olacak

 • Millet Bahçesi

Sarayburnu Camii Doğusunda, kamulaştırmaların tamamlanmasının ardından projelendirilen alanda sosyal donatılar ve 100 araçlık yeraltı otoparkı bulunan Millet Bahçesi halkımızın kullanımına sunulacak. 2022 sonunda bitmiş olacak.

 

 • Galericiler Sitesi

Pazarsuyu Deresi kenarında, Sahil yoluna cepheli, 10 dönüm alanda 50 adet galerici esnafımıza hizmet verecek. Aynı zamanda Ordu-Giresun Açık Otopazarı olarak kullanılacak.

Yoğun şehir trafiğinin çözümüne katkı sunacak bir proje. Bu yıl içinde bitmiş olacak.

 • Bisiklet ve Yürüyüş Yolu

Yeni dönemin en önemli farkındalık projelerinden Bisiklet ve Yürüyüş yolu. İlçemizde Duble Sahil Yolunun deniz tarafında, Sanayi ve Fatoğlu Kavşağı arasında 5 km uzunluğunda Bisiklet ve Yürüyüş Yolu yapılacak. Güzergah aydınlatma ve peyzaj çalışmasıyla bütünleştirilecek. Bu proje sayesinde Bulancakl tekrar denizle buluşacak. 2021 yılı içinde tamamlanmış olacak.

 • Otoparklar ve Orta Alan Rekreasyonu

İç sahil yoluna cepheli, Öğretmenevi-İskele başı arası yeraltı otoparkları tamamlanacak. İç sahil yolu ve Duble yol arasındaki bu alanda planlanan ve devam eden 1000 araçlık yeraltı otoparkları tamamlanacak. Alanın üst kısmı peyzaj ve sosyal donatılarla şehrin yeni vitrinlerinden olacak. 2021 yılı içinde tamamlanacak.

 • Şehir içinde park ve peyzaj düzenlemeleri yapılacak.
 1. Nolu sağlık Ocağı karşısı ve uygun alanlar.
 • Alt yapısı tamamlanan tüm ana cadde ve sokaklar asfaltlanacak.

Toplamda 15 km yeni asfalt yapılacak. Yeni baskı beton kaldırımlar ve aydınlatmalarla modern ve daha kullanışlı hale getirilecek.

 • Ezeltere Suyu ve HES Projesi

Ezeltere Köyünde bulunan kaynak suyu oluşturulacak rezervuar alanı ile ilçemize getirilecek. Cazibeyle gelecek su ilçemizin temiz içme suyu sorununu uzun yıllar çözecek ve büyük tasarruf sağlayacak. Suyun geliş güzergahında kurulacak Belediyemize ait HES’le elektrik üretimi yapılacak ve Belediyemizin enerji ihtiyacı karşılanacak. İhtiyaç fazlası enerji de satılarak gelir sağlanacak.

 • Sosyal Bilimler MYO ve Endüstriyel Sanatlar Yüksekokulu

Giresun Üniversitesi tarafından ilçemize verilen bu okullar, mevcut Kadir Karabaş UBYO ve Kapalı Pazar Yeri üzerinde yapımı devam Yüksekokul binalarımızda hayata geçecek, öğrenci sayısı 2 binlerin üzerine çıkacak.

Kültür Sitesi ve Kongre Merkezi (2022)

Kapalı Pazar Yeri üzerinde kaba inşaatı tamamlanan Kültür Sitesi ve Kongre Merkezi Kültür ve Turizm Bakanlığı’daki görüşmelerimiz neticesinde hızla tamamlanacak.

 • DOĞALGAZ

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla İlçemizde, 2017’nin son günlerinde başlattığımız Doğalgaz çalışmalarında sona yaklaştık. Şehir içinde ana hat çalışmaları ve bina çıkışları tamamlanan Doğalgaz, Bektaş Yaylası-Bulancak bağlantısı önümüzdeki aylarda sağlanacaktır. İlk olarak OSB’ye verilecek Doğalgaz hemen ardından Bulancak genelinde yaygınlaştırılacaktır.

 • TOKİ

Belediyemiz katkılarıyla 1. Etabı tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilen TOKİ konutlarında ikinci etap çalışmalarına başlandı. Yeri belediyemiz tarafından alınarak TOKİ’ye devredilen 2. Etap TOKİ konutlarında ihale aşaması tamamlanarak çalışmalara başlandı.

 SPOR SALONU

Bir süre önce yenisi yapılmak üzere yıkılan ve ilçemizin sportif faaliyetlerini üst düzeye çıkaracak olan Spor Salonumuzun yeniden yapım işinin hızlandırılması için Gençlik ve Spor Bakanlığımız nezdindeki temaslarımız olumlu sonuçlandı. En kısa sürede yeni salonumuz hizmete alınacaktır.