DOLAR32,1734% 0.12
EURO35,0072% 0.08
STERLIN41,1286% 0.2
FRANG35,2867% 0.31
ALTIN2.422,67% -0,28
BITCOIN67.818,69-1.073

Vali Gurbetçilere seslendi! Gelmeyin

Yayınlanma Tarihi : Google News

Gümüşhane Valiliği sosyal medya hesabından Gümüşhane Valisi Kamuran TAŞBİLEK imzalı bir mesaj yayımladı. Mesajında TAŞBİLEK gurdetcilere zorunlu olmadıkça Gümüşhabe’ye gelmeyin dedi.

Gümüşhane Valiliği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım; Gümüşhanemizin Güzel İnsanlarına Sonsuz Teşekkürlerimle…

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel (pandemi) olarak ilan edilen koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı ilk günden bu yana sıkı bir takiple Gümüşhane genelinde gerekli olan tüm önlemleri alarak vatandaşlarımızı salgın konusunda sürekli uyarmaktayız.

Hastalığın yayılımının önlenmesi ve tedavisi konusunda olağanüstü gayret gösteren sağlık çalışanlarımıza, kamu düzeninin tesisi ve başta 65 yaş üzeri büyüklerimiz olmak üzere ihtiyaçlarının temini noktasında yardım talep eden vatandaşlarımızın yardımına koşan kolluk kuvvetlerimize. Vefa Sosyal Destek Gruplarımıza, kamu görevlilerimize, bütün çalışma arkadaşlarıma ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayarak, tedbirlere titizlikle riayet ederek mücadelemize büyük destek veren değerli Gümüşhaneli hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum.

Millet olarak, sabır gerektiren bu mücadeleyi birlikte yürütüyoruz. Değerli Gümüşhanelilerden istirhamım: Sizlerin sayesinde ilimiz bu mücadelede oldukça iyi durumdadır. Bugüne kadar gösterdiğiniz duyarlılığınızı rehavete kapılmadan artırarak sürdürmeniz, sosyal mesafeye dikkat etmeniz, zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamayı sürdürmeniz, bulaş riski olabilecek ortamlardan uzak durmanız ve maske takmadan dışarı çıkmamanız yürüttüğümüz mücadeleyi başarıyla sonuçlandırmamız noktasın da çok önemlidir.

Şehir dışında yaşayan hemşehrilerimizin zorunlu olmadıkça yerlerinde kalmaları ve ilimize seyahat etmemeleri de bu süreçte büyük öneme haizdir.

Başta sevdiklerimiz olmak üzere komşularımızın ve çevremizde yaşayan herkesin sağlığı için lütfen tedbirlere uymaya devam edelim. Hep birlikte Gümüşhane’mizin bu sıkıntıdan arınmasını sağlayalım.

İdrak ettiğimiz mübarek Ramazan Ayının ilimizin, Ülkemizin ve tüm insanlığın sıkıntılardan kurtuluşuna vesile olmasını ramazan sonunda iki bayramı birden yaşamayı en kalbi duygularla temenni ediyorum.

Kamuran TAŞBİLEK

Gümüşhane Valisi

YORUM YAP