DOLAR32,8622% 0.11
EURO35,1894% -0.11
STERLIN41,6642% -0.13
FRANG36,8288% 0.01
ALTIN2.492,96% 0,13
BITCOIN64.798,01-0.584
reklam

Ünlü, Defterdarlık Çalışanlarını Kabul Etti

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, bu yıl 33’üncü kutlanacak olan “Vergi Haftası” nedeniyle Giresun Defterdarı Musa Koçulu ve beraberindeki defterdarlık personellerini Makamında kabul etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ünlü, Defterdarlık Çalışanlarını Kabul Etti
reklam

Vali Ünlü, 21 Şubat Pazartesi günü saat 14.30’da Defterdar Musa Koçulu başkanlığında, Defterdarlık birim müdürlerinden oluşan heyeti Makamında kabul ederek, “Vergi Haftası” kutlama etkinliği çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Defterdar Koçulu, Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde belirlenen tedbir ve kurallar dikkate alınarak 21 Şubat – 27 Şubat 2022 tarihleri arasında, kutlanacak olan 33’üncü Vergi Haftası etkinlikleri hakkında Vali Ünlü’ye bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ünlü, bu yıl ki kutlama afişlerde yer alan “Siz vergiyle, biz hizmetle mükellefiz. Vergi geleceğimizdir” sözünün çok anlamlı olduğunu belirtti. Vali Ünlü “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır” sözünün çok derin anlamlar taşıdığına dikkat çekerek, vergi vermenin her vatandaş için bir ödev ve zorunluluk olmasının yanında erdemli bir davranış olduğuna vurgu yaptı.

Defterdar Koçulu, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından gelişen teknoloji ve bilişime ayak uydurarak, vergiyle ilgili ödeme dahil bir çok işlemin artık GİB Mobil uygulaması üzerinden, Vergi Dairelerine gitmeden gerçekleştirilebildiğini, GİB sosyal medya ve e-Posta bilgilendirme hesaplarına abone olunması durumunda da güncel bilgilendirmelerin yakından takip edilebileceğini ifade etti.

Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilerek gönüllü uyumun artırılması amacıyla kutlanan Vergi Haftası’nda yapılacak etkinlikler kapsamında; Beyan, ödeme ve diğer vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren gönüllü uyumu yüksek mükelleflerin ve esnafların ziyaret edilecek. Resmi makamlara ve sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler yapılacak. Şehit aileleri ve gazilerin ziyaret edilecek. Giresun Üniversitesi işbirliği ile “Vergilendirmede Dijital Dönüşüm” konulu uzaktan erişimli panel ve Kızılay işbirliği ile “Kan Bağışı Kampanyası” düzenlenecek.

YORUM YAP