DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.572,013.917
reklam

TOSUNOĞLU’ndan, 1. Yarıyıl Tatil Mesajı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
TOSUNOĞLU’ndan, 1. Yarıyıl Tatil Mesajı
reklam

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerim ve Değerli Velilerimiz,  huzurlu ve başarılı bir eğitim süreciyle birlikte 2019-2020 eğitim öğretim yarıyılını tamamlayıp sömestr tatiline girmiş bulunmaktayız.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitimin kalitesini arttırmak ve onu daha üst noktalara taşımak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bilginin gücü en önemli farkındalığımız ve bu amaçla da eğitim adına çeşitli projeleri hayata geçirerek ilimiz eğitim öğretimini gerek ulusal gerek evrensel düzeyde başarılı kılma gayretindeyiz.

Sevgili Öğrenciler;

Birinci dönem elinizden gelen gayreti gösterdiniz. Yeni döneme daha güçlü ve daha başarılı olarak devam edeceğiniz kanaatindeyim. Unutmayın ki başarınızın temel sırrı sistemli, planlı ve disiplinli çalışmadır. Öğrendiğiniz her yeni bilgi sizi heyecanlandırmalı ve onu hayatta nasıl kullanacağınızın sentezini yapmalısınız. Bireyden topluma giden şuurlu millet anlayışında temel hedef de budur. Kendini bilen, kalbi vatan aşkıyla dolu, geçmişini övgüyle hatırlarken onlardan ders almasını da bilen siz sevgili gençler oldukça ileriye daha umutla ve gururla bakmaktayız. Geride bıraktığınız bu ilk yarıyıl döneminde tatili çok iyi değerlendirip okurken sorgulayan; araştırırken heyecanlanan bireyler olmanızı istiyorum.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

Emekleriniz ve bitmeyen özverinizle bir yarıyılı da tamamlamış bulunmaktayız. Buradaki en önemli mihenk taşı olan sizler sayesinde 2023 hedeflerimize artık daha yakınız. Bu kutsal yolculuğunuzda bilmelisiniz ki her daim yanınızdayız. Değerli üstat Fuat Sezgin’in de dediği gibi “insanlar bilmemenin kurbanı oluyorlar.” İşte bu amaçla sizler öyle bir önemli bir vazifeye sahipsiziniz ki değerli çocuklarınızı bilginin tadına varmaya davet ediyorsunuz. Batı medeniyetinin esasen İslam medeniyetinin çocuğu olduğu bilinciyle hareket eden değerli öğretmenlerimiz her daim araştıran, kendini yenileyen, geçmişinden haberdar ve geleceğe umutla bakan bireyler olmuştur. Ne mutlu bizlere ki geleceğimiz çocuklara; çocuklarımız da sizlere emanet…

Sözlerimi tamamlarken başta çocuklarımızı türlü fedakârlıkla yetiştiren velilerimiz olmak üzere kıymetli öğretmen, idareci arkadaşlarımız ve sevgili öğrencilerimizin yarıyıl tatilini en güzel şekilde geçirmelerini temenni ediyorum. Tatilde dinlenirken bulunduğunuz şehirdeki müzeleri, kütüphaneleri, tarihi mekanları gezmenizi; sportif ve sanatsal aktivitelere de katılmanızı öneriyorum.

                                                                                                                                                                  Ertuğrul TOSUNOĞLU             İl Mili Eğitim Müdürü

YORUM YAP