Bulancak Ajans
Bulancak Ajans
DOLAR30,9832% 0.23
EURO33,4876% 0.1
STERLIN39,1108% 0.16
FRANG35,1957% 0.32
ALTIN2.020,04% 0,40
BITCOIN1.599.314-2.032

Toplu Bayramlaşma Yapıldı

Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü’nün ev sahipliğinde, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde kamu görevlileri ve vatandaşlarla toplu bayramlaşma yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Toplu Bayramlaşma Yapıldı

Giresun Valiliği Makam katında 2 Mayıs Pazartesi günü saat 11.00’de gerçekleşen toplu bayramlaşma programı; Ramazan Bayramı münasebetiyle Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınlamış oldukları mesajın okunmasıyla başladı.

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Ramazan Topcan tarafından yapılan dua ile devam etti. Protokol konuşmaları ve bayramlaşmanın ardından program, misafirlere yapılan ikramlarla sona erdi.

Toplu bayramlaşma programına; Vali Enver Ünlü, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Av.Kadir Aydın ve Av.Sabri Öztürk, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu, kamu görevlileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda, davetlileri selamlayarak bir konuşma yapan Sayın Valimiz; “On bir ayın sultanı Ramazan’ı, tekrar kavuşmak ümidiyle geride bırakırken bir Ramazan Bayramı’na daha ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığımız bu mübarek günde sizlerle bir araya gelmekten duyduğum memnuniyeti ifade ederek hepinize hoş geldiniz diyor ve bayramınızı kutluyorum.

Hep birlikte çok güzel bir Ramazan ayı geçirdiğimizi düşünüyorum. Bizler, herkesi Valilik olarak bu mübarek ayda kucaklamaya çalıştık. 2 yıllık salgın sürecinden sonra çektiğimiz hasretle birlikte yoğun bir Ramazan ayı programı oluşturduk. Çok güzel anları, tebessümleri ve sofralarımızın bereketini hep birlikte paylaştık.

Hasretle, muhabbetle kah hanelere konuk olduk kah bizler ev sahibiydik. Kiminizle bir araya geldik belki kiminizle gelemedik. Tabii sayılı gün olunca mümkün oldukça verimli değerlendirmek durumundaydık. Ama bizler hep birlikteyiz, çok büyük bir aileyiz, burada olan/olmayan herkese gönlümüz de kapımız da sonuna kadar açık, başımızın üstünde yeriniz var.

Bundan sonra inşallah eski günlerimizdeki gibi kucaklaşacağız, sarılacağız. Yeter ki rabbim bizlere tekrar bu günlerimizi aratmasın. Salgın sürecinde bunun kıymetini çok iyi anladık.

Değerli misafirler;

Bayramlar; birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın, kardeşliğin dalga dalga yayıldığı, güçlendiği, tazelendiği günlerdir. Küslüklerin, kırgınlıkların, dargınlıkların ortadan kalktığı, büyük küçük demeden herkesin, her kesimden insanın bayram paydasında birleştiği kutlu zaman dilimleridir. Sevgi, saygı, kardeşlik ve paylaşmanın, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel şekilde yaşandığı bugünler toplumsal yönden de ayrı bir önem taşımaktadır.

Bu anlamda bayramı asıl bayram yapanın paylaşma duygusu ile hareket etmekten geçtiği gerçeğini göz önüne alıp yakınlarımızdan başlayarak, akrabalarımızı, komşularımızı, vatanımızı canı pahasına savunan şehitlerimizin değerli ailelerini, gazilerimizi, yetim, hasta, yaşlı ve yardıma muhtaç insanlarımızı ziyaret etmeli, gönüllerini almalı, ihtiyaçlarını gidermeli ve bu sayede bayramı bayram tadında yaşama erdemine erişmeliyiz.

Biz böyle oldukça; içtenlikle yaptığımız ibadetler, iyilikler ve dualar rahmet kapılarını inşallah ardına kadar açacaktır, dolayısıyla hem insanlık hem de kulluk görevimizi yerine getirme konusunda hassas olmaya gayret edelim.

Ben sizlere davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyor ve Ramazan Bayramı’nızı içtenlikle tebrik ediyorum. Rabbim değerli ailelerinizle ve sevdiklerinizle birlikte nice güzel bayramlara erişebilmeyi nasip eylesin.

Lütfen dualarımızda Irak’ın kuzeyindeki terör yuvalarını yok eden Mehmetçiğimizi de eksik etmeyelim. Pençe Kilit Operasyonunda hainleri bertaraf etmek için, birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek için, evlatlarımızın huzur ve güven içerisinde büyümesi için cansiperane mücadele eden kahraman ordumuzu Rabbim muzaffer eylesin.

Bu vesile ile mübarek bayramın; ülkemize, Giresun’umuza, Aziz Milletimize, gönül coğrafyamıza, Âlem-i İslâm’a ve tüm insanlığa, sağlık, huzur ve esenlikler getirmesini temenni ediyor; Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi ve ebediyete irtihal etmiş Devlet Büyüklerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum. Bayramımız mübarek olsun. Kalın sağlıcakla” dedi.

YORUM YAP