Tirebolu Dernekler Federasyonu’ndan Eğitime Destek « Bulancak Ajans

6 Haziran 2023 - 16:25

Tirebolu Dernekler Federasyonu’ndan Eğitime Destek

Tirebolu Dernekler Federasyonu’ndan Eğitime Destek
Son Güncelleme :

05 Aralık 2020 - 15:02

Dünyanın ve ülkemizin içinde olduğu bu zor pandemi döneminde Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) hemşerisi öğrencilere burs desteği sağladı.

TİRDEF’ten yapılan açıklamada “Hikmet Nazif Kurşunoğlu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı ile yaptığı görüşmeler neticesinde vakıf aracılığı ile Tirebolulu başarılı 13 öğrencimize eğitimleri süresince olmak üzere burs desteği sağlanmıştır” denildi. 

TİRDEF Başkanı Necdet Demirel konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Ülke olarak sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Yapmış olduğumuz görüşmelerde vakıf yöneticileri bizi kırmadı. Kriterleri karşılayan 13 öğrencimize öğrenim hayatları boyunca burs sağlanması konusunda yardımcı oldular. Bu başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi ve en azından bu süreçte ekonomik katkı sağlaması açısından fayda sağlayacağını ümit ediyoruz. TİRDEF olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu eğitim, gıda ve giyecek yardımı yapmaya, aracı olmaya devam edeceğiz. Vakıf yöneticilerine bu zor günlerde öğrencilerimize verdikleri önemli destek için TİRDEF olarak teşekkür ediyoruz” dedi.