DOLAR32,5436% 0.04
EURO35,1244% 0.17
STERLIN41,5965% 0.26
FRANG36,8040% 0
ALTIN2.432,74% 0,01
BITCOIN64.941,99-0.377
reklam

TİRDEF Yeni Başkanı İbrahim Aydın Oldu

İstanbul’da 2008 yılında kurularak faaliyete başlayan Tirebolu Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak buluşma noktasını oluşturan (TİRDEF)Tirebolu Federasyonunun 7. Olağan Kongresi 23 Ocak 2022 Pazar günü yoğun bir katılımcı eşliğinde Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
TİRDEF Yeni Başkanı İbrahim Aydın Oldu
reklam

TİRDEF Başkanı Necdet Demirel yapmış olduğu açılış konuşmasında 2008 yılından beri Tirebolu Dernekler Federasyonunda görev yapmış tüm emeği geçen yöneticilere teşekkür ederek, dernekçiliğin kurulması kolay, yaşatılması zor bir uğraş olduğunun altını çizdi.

Başkan Necdet Demirel konuşmasının devamında görevi devraldıkları dört yıl sürecinde Federasyon bünyesindeki 18 katılımcı dernek sayısını 26 ya çıkardıklarını, TİRDEF olarak Hem Giresun’un hem de Tirebolu’nun tarihi, kültürel değerlerinin ve turistik güzelliklerinin yaşatılması için yoğun bir gayret gösterdiklerini söyledi.

Başkan Necdet Demirel ayrıca en önemli projelerden biri olan Ankara Haymana’daki Hüseyin Avni Alparslan anıtının resmi açılışının yapılmasının ve bu konuda emek veren, destek sunan herkese teşekkürlerini ileterek, ayrıca kültürel değerlerin yaşatılması için ekonomik bağımsızlığın önemine değinerek bu zorlu kış gününde Genel Kurula iştirak eden tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

İstiklal marşımızın okunmasının ardından Genel Kurul Divan Başkanlığına verilen önerge doğrultusunda Halit Keskin, Adem Takır ve Recep Karakoç seçilmesinin ardından Genel Kurula sunulan tüzük değişikliği önergesi oy çokluğu ile reddedildi.

Genel kurula, AK Parti İstanbul milletvekili Hasan Turan, Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı Ziya Yılmaz, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen, Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta, Bursa Tirebolu Derneği Başkanı Bülent Akça, Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu, tarihçi yazar Ayhan Yüksel, spor yorumcusu Haldun Domaç ile delegeler ve Tirebolular katıldı.

TİRDEF Genel Kuruluna katılım sağlayan AK Parti İstanbul milletvekili Hasan Turan ise Genel Kurula hitaben yapmış olduğu selamlama konuşmasından, TİRDEF in köklü bir kuruluş olduğunun altını çizerek, bugüne kadar dernekçilik ve dayanışma ruhu altında birçok başarılı işe vesile olduğunu belirtti.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ayrıca burada bu soğuk kış gününde gelerek destek veren tüm hemşerilerine teşekkür ederek selamlarını iletti. Yapılan protokol konuşmalarının ve Tirebolu Federasyonu Olağan Kongresi için gönderilen tebrik mesajlarının ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından 3 başkan adayının teker teker yaptığı konuşmalarda projelerini anlatarak delegelerden destek istediler, konuşmalar sonrası seçimlere geçildi

Tirebolu Federasyonu 7. Olağan Kongresinde İbrahim Aydin’in listesi 44 oy, mevcut başkan Necdet Demirel’i listesi 41 oy ve Necati Yılmaz’ın listesi ise 28 oy aldı.

Bu oylama sonucunda Tirebolu Dernekler Federasyonunda yeni dönem için İbrahim Aydın genel kuruldan yetki aldı.

GIRESUN MEDYA PLATFORMU

YORUM YAP