TİRDEF Başkanlığı İçin İlk Aday İbrahim Aydın « Bulancak Ajans

6 Ekim 2022 - 02:01

TİRDEF Başkanlığı İçin İlk Aday İbrahim Aydın

Giresun’un önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) başkanlığı için ilk aday belli oldu.

TİRDEF Başkanlığı İçin İlk Aday İbrahim Aydın
Son Güncelleme :

25 Kasım 2021 - 9:36

Belen Köyü Derneği Başkanı İbrahim Aydın sosyal medya aracılığı ile adaylığını duyurdu ve başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili olarak İbrahim Aydın yaptığı açıklamada “İlçemizin önder STK’sı olan Tirebolu Dernekler Federasyonunun (TİRDEF)  kuruluşundan bugüne kadar yapılan faaliyetlerinde fiilen yer aldım. Son iki dönem Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve Genel Muhasip görevlerinde bulundum 

Önümüzdeki Ocak ayında yapılacak olan TİRDEF Olağan Genel Kurulunda,  Tirebolu ve Tirebolulara daha iyi hizmetler sunabilmek amacıyla TİRDEF Genel Başkanlığa aday olacağım. 

Yönetim Kurulu ve diğer organlarda görev alacak arkadaşlarımı ve gerçekleştirmeyi düşündüğümüz Tirebolu ile ilgili projelerimizi zaman içerisinde siz değerli hemşerilerimizin görüşlerine sunacağım.

Aynı zamanda Giresun ve İlçeleri İmam Hatip Lisesi Mezunları Vakfı üyesi de olan İbrahim Aydın, köy derneğinin üç dönemdir başkanlığını ve TİRDEF’in iki dönemdir başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu. İnşaat ve taahhüt işleri yapan Aydın, Tirebolulu unutulmaz komutan Hüseyin Avni Alpaslan’ın mezarının bulunması ve mezarının olduğu yere anıt yapılması konusunda TİRDEF adına büyük gayretleri olmuştu.