DOLAR32,1840% 0.15
EURO35,0400% 0.16
STERLIN41,1345% 0.22
FRANG35,3050% 0.37
ALTIN2.425,69% -0,16
BITCOIN67.805,59-1.091

TİRDEF, 30 Ağustosta Haymana Yolundalar…

Tirebolu Dernekler Federasyonu(TİRDEF), yönetim kurulu Ağustos ayı toplantısını Tirebolu’da Taflanaltı Renkli Sokakta yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
TİRDEF, 30 Ağustosta Haymana Yolundalar…

Fındık mevsimi dolayısıyla yönetim kurulu üyelerinin Tirebolu’da olmasını fırsat bilen TİRDEF Başkanı İbrahim Aydın, yönetim kurulu üyelerini Yeniköy Mahallesinde bulunan tarihi ve turistik mekânda yaptı. 

Yoğun gündem maddelerinin müzakere edildiği toplantıda Giresun Federasyonu tarafından organize edilen 27 Ağustos Afyon Şehitliği Anma Programı ve 1-4 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da yapılacak olan Geleneksel Giresun Tanıtım Günlerine katılım konuları müzakere edildi. Her iki programa katılım konusunda azami önem gösterilmesi konusunda mutabık kalındı.

TİRDEF Başkanı İbrahim Aydın, “Bu iki program katılım konusunda azami özeni gösterirken bizim için önemli olan bir başka konuyu da göz ardı etmeyelim. Geçen sene açılışını yaptığımız Yarbay Hüseyin Avni Alparslan Şehitliğini bu yıl şehidimizin ölüm günü olan 30 Ağustos’ta ziyaret ederek orada bulunan 42 ve 47 Alay şehitlerimizi hep beraber yâd edeceğiz. Onların muazzez ruhlarına Fatiha ve Kuranı Kerim’den sureler okuyup onlara layık evlatlar olmaya çalışacağız. Bunun için resmi makamlardan, Tirebolu Belediyesi ve Tirebolu Kaymakamlığından ve STK’lardan azami destek beliyoruz. Tirebolu’dan, İstanbul’dan ve muhtelif yerlerden otobüsler kaldırmak suretiyle bu işi başarı bir şekilde organize etmeye çalışacağız. Haymana Belediyesi ile kardeş belediye olan Tirebolu Belediyesi ilişkilerini bu sayede daha da güçlü hale getireceğiz” dedi.

Toplantıya Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ve TİRDEF Eski Başkanı Çınar Çetinkaya da misafir olarak katıldılar.

Haber: İbrahim Balcıoğlu 

YORUM YAP