DOLAR33,1952% -0.11
EURO36,0226% -0.6
STERLIN42,8115% -0.31
FRANG37,3483% -0.2
ALTIN2.551,00% -1,92
BITCOIN66.582,993.403
reklam

TİRDEF 30 Ağustos’ta Haymana Şehitlerine Gidiyor

Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) yetkilileri 30 Ağustos Çarşamba günü Haymana Şehitlerini ziyaret edecek.

Yayınlanma Tarihi : Google News
TİRDEF 30 Ağustos’ta Haymana Şehitlerine Gidiyor
reklam

Yapılan açıklamada geçtiğimiz yıllarda mezarı tespit edilerek anıt şehitliğinin yapıldığı Tirebolulu Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan komutasındaki 42. Giresun Gönüllü Alayı ve Topal Osman Ağa komutasındaki 47. Giresun Gönüllü Alayı askerlerinin şehit olduğu yerler ziyaret edileceği açıklandı.

TİRDEF Başkanı İbrahim aydın yaptığı açıklamada “50 güne yakın süre yalın ayak, aç ve susuz bir şekilde Giresun’dan çıkıp Haymana’ya ulaşan atalarımıza vefa borcumuzu ödemek, ruhlarına Fatihalar ve Yasinler okumak, onların ruhaniyetinden istifade etmek ve onları anmak için yurdun değişik noktalarından Haymana’ya intikal edeceğiz. Tirebolulu hemşerimiz Hüseyin Avni Alpaslan ve Osman Ağımızı anmak ve onları unutmamak bizim üzerimize bir vazifedir. Bu vazifemizi yaparken bizleri destekleyen ve yalnız bırakmayan hemşerilerimize teşekkür ederiz. 

Bizler onur, şeref ve vatan için her şeyini feda edecek kadar koca yürekli kahraman şehitlerimizi anmak için 30 Ağustos’ta Haymana’da buluşuyoruz. Bu kutsal vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi anmak saygılarımızı sunmak için sizleri de Haymana’ya bekliyoruz” dedi.

TİRDEF tarafından organize edilen Giresun Vakfı, Giresun, Tirebolu, Haymana ve Espiye Belediyeleri tarafından desteklenen organizasyonda binlerce Giresunlunun Haymana’ya giderek atalarını ziyaret etmesi ve onları dualarla anması bekleniyor.

Ziyarete Giresun, İstanbul, Ankara, Bursa ve Tirebolu’dan otobüs kaldırılacağı belirtildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.