DOLAR32,3607% 0.17
EURO34,4602% -0.71
STERLIN40,3340% -0.67
FRANG35,3962% -0.32
ALTIN2.438,65% -0,91
BITCOIN2.173.129-4.131

Tatar, Giresun’da Bir Dizi Ziyaret ve Program Gerçekleştirdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar, Giresun’da bir dizi ziyaret ve program gerçekleştirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tatar, Giresun’da Bir Dizi Ziyaret ve Program Gerçekleştirdi

Hava yoluyla 5 Ekim Perşembe günü Giresun’a gelen KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Tatar, ilk olarak Giresun Belediyesi Kale Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda yerel yetkililer ve davetlilerle buluştu. Giresun’un lezzetlerini tadarak hoş bir başlangıç yaptı.

Kahvaltının ardından, Giresun’un tarihi simgesi olan Giresun Kalesi’ni gezen KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Tatar, kalede yer alan Topal Osman Anıt Mezarı’na saygı duruşunda bulunarak dua etti. Ayrıca Topal Osman Ağa’nın torunu Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu tarafından Milis Yarbay Osman Ağa ile ilgili bilgilendirme yapılarak, hatıra fotoğrafları çekildi.

Giresun Kalesi’nden ayrılan KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Tatar, Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti ile görüşmek üzere Giresun Valiliğine bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette ilk olarak tören mangasını gönülden selamlayan KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Tatar, akabinde Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı. Valilik protokol girişinde sergilenen tablo ve aletlerle ilgili de incelemelerde bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Tatar, beraberindeki heyetle birlikte Valilik makamına geçti.

Sohbet ortamında gerçekleştirilen ziyarette Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Tatar’a ilimize gösterdikleri yoğun ilgi ve nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek Giresun’a özgü çeşitli hediyeler takdim etti.

Valilik ziyaretinin ardından KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Tatar, Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa katıldı. Konferansta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türk dünyası içindeki stratejik önemine dair konuşmalar yapıldı. Ayrıca, Sayın Tatar’a Fahri Doktora unvanı takdim edildi.

KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Tatar, konferansın ardından Giresun Belediyesi Plajlar Bölgesi Sosyal Tesisleri’nde Kıbrıs Gazileri ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şube Başkanı Hayrettin Akgün tarafından KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’a “Onursal Gazilik Belgesi” takdim edildi.

Daha sonra KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Tatar, Giresun Belediyesini ziyaret etti ve basın mensuplarıyla buluşarak ziyaretin detayları hakkında bilgi verdi. Ziyaret sırasında Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu tarafından KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’a “Fahri Hemşehrilik Beratı” da sunuldu.

Giresun’un güzelliklerini keşfetmek için şehir turuna da çıkan KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Tatar, Depboy mevkiinden başlayıp Gazi Caddesi’ne halkı selamlayarak bir yürüyüş gerçekleştirdi ve esnaf ziyaretinde bulundu.

Giresun ziyareti sona erdiğinde, KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar, Giresun’dan hava yoluyla ayrıldı.

KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın Giresun ziyareti hem diplomatik hem de kültürel açıdan önem taşıyan etkinliklerle dolu bir gün olarak geçti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.